Konserwacja

Okna dachowe nie wymagają specjalnej konserwacji, należy jedynie regularnie czyścić szybę oraz raz w roku odnowić pokrywającą drewno powłokę lakieru (w przypadku gdy okno zostało zainstalowane w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności). Każde okno dachowe można obrócić o 165 stopni, aby podczas czyszczenia mieć łatwy dostęp do szyby zewnętrznej. Ponadto w oknach Dakea Better PVCDakea BestDakea Best PVC i Dakea Ultima zastosowano samoczyszczącą powłokę Titan Glass.

guarantee

titan glass titan glass

Pakiet szybowy Titan Glass jest znacznie mniej podatny na zabrudzenia.

W toku procesu produkcyjnego na powierzchnię szyby nakładana jest bezpośrednio specjalna mikroskopijna warstwa dwutlenku tytanu, która pod wpływem działania promieni słonecznych uruchamia dwuetapowy proces:

titan glass
  1. Inicjuje proces fotokatalizy, podczas którego dwutlenek tytanu — w reakcji na promienie ultrafioletowe emitowane przez Słońce — powoduje rozpad zanieczyszczeń pochodzenia organicznego.
  2. Umożliwia spłynięcie rozłożonych zanieczyszczeń wraz z deszczem, dzięki czemu konserwacja okien staje się bezproblemowa i przyjazna dla środowiska!

Ponadto pakiet szybowy Titan Glass szybciej schnie, nie ma widocznych smug i pozwala cieszyć się widokiem rozpościerającym się za oknem.

Elementy drewniane można czyścić również ciepłą wodą z mydlinami, należy jednak pamiętać o tym, że zbyt częste czyszczenie może zwiększyć potrzebę odnowienia powłoki lakieru.

Należy pamiętać o ponownym polakierowaniu okna, co jest uzależnione od wilgotności powietrza w pokoju. Do tego celu można użyć dowolnego lakieru na bazie wodnej, należy jednak zadbać o to, aby go równomiernie nanieść.

Zawias należy odpowiednio nasmarować, aby skrzydło okienne obracało się lekko.

Należy również wyczyścić rynienki dookoła okna, aby zapewnić swobodny odpływ wody deszczowej.

Konserwacja rolet

Rolety nie wymagają regularnej konserwacji. W razie potrzeby wystarczy jedynie przetrzeć je zwilżoną szmatką.

 

blind

Konserwacja rolet zewnętrznych

Zalecamy okresowe czyszczenie rynienek oraz obszaru wokół mechanizmu zwijania.

Nie ma potrzeby regularnego serwisowania rolety zewnętrznej w celu zapewnienia jej prawidłowego działania. Wystarczy używać jej rozsądnie, aby działała sprawnie przez wiele lat.

roller shutter

Konserwacja otwieracza elektrycznego

Do czyszczenia silnika należy używać zwilżonej szmatki i zwykłych środków myjących.

Otwieracz elektryczny nie wymaga specjalnej konserwacji, zaleca się jedynie raz w roku posmarować łańcuch smarem, aby zapewnić jego trwałość i równomierną pracę.

Maintenance