Biuro na poddaszu to dobry i sprawdzony pomysł, niezależnie, czy mowa o home office, czy przestrzeni biurowej dla większej firmy. Ponieważ atmosfera, komfort i dobre warunki do pracy mają w każdym biurze kluczowe znaczenie, przy aranżacji poddasza i przeobrażeniu go w biuro warto przestrzegać kilku zasad. Sprawdź, jak urządzić funkcjonalne biuro na poddaszu.
Jeśli planujesz urządzić biuro na poddaszu, pomyśl o tym, w jakim miejscu pracuje Ci się najlepiej. Jesteśmy zdecydowanie wydajniejsi i sprawniejsi, gdy warunki, w których pracujemy, pomagają nam się skupić, ułatwiają wykonywanie biurowych zadań i zamiast męczyć, dodają energii. Krótko mówiąc, w biurze na poddaszu nie powinno być zbyt głośno, nie może brakować w nim światła i świeżego powietrza, a temperatura i wilgotność powinny być na odpowiednim poziomie. Biuro na poddaszu należy też tak zaaranżować, by korzystanie ze sprzętów i praca przy biurku były wygodne, a wszystko, co potrzebne w trakcie pracy znajdowało się w zasięgu ręki.
Pomysł, by zaaranżować biuro na poddaszu, jest wyjątkowo dobry, ponieważ poddasze idealnie nadaje się do tego, aby stać się komfortowym i funkcjonalnym biurem. Na odizolowanej ostatniej kondygnacji budynku panują cisza i spokój. Co więcej, w biurze na poddaszu łatwo o optymalne warunki do pracy, ponieważ można w nim zamontować okna dachowe. Okna zamontowane w połaci dachu efektywniej doświetlają przestrzeń niż tradycyjne okna ścienne. Kiedy zdecydujesz się zamontować okna dachowe, zyskasz ponadto więcej miejsca na sprzęty biurowe czy szafki z dokumentami. Okno dachowe zapewni Ci też dostęp do świeżego powietrza oraz kontakt ze światem zewnętrznym, a obie te rzeczy są niezbędne, by czuć się dobrze w biurowej przestrzeni. Biuro na poddaszu to również doskonały pomysł na zagospodarowanie niewykorzystywanej wcześniej przestrzeni – wystarczą: biurko, okno dachowe, które je dobrze oświetli, kilka niezbędnych sprzętów i można zaczynać pracę.
Aranżując biuro na poddaszu, postaraj się w pełni wykorzystać walory okien dachowych, by przestrzeń, którą budujesz, była komfortowa i sprzyjała wydajnej pracy. Oto kilka zasad, o których warto pamiętać, urządzając biuro na poddaszu:
Okno dachowe do biura na poddaszu musi dostarczyć do pomieszczenia odpowiednio dużą ilość światła. Przyjmuje się, że łączna powierzchnia przeszklenia okien dachowych powinna wynosić co najmniej 10% powierzchni podłogi wnętrza, by było ono należycie doświetlone.
Nie tylko rozmiar okien ma znaczenie dla komfortu w biurze na poddaszu. Okno dachowe powinno dobrze oświetlać miejsce pracy (biurko), ale też zapewniać pracującemu kontakt wzrokowy z otoczeniem budynku, zarówno z pozycji stojącej, jak i siedzącej. To ważne, by Twoja głowa i oczy mogły co jakiś czas odpocząć od ekranu. Okno dachowe w biurze na poddaszu musi znaleźć się więc na odpowiedniej wysokości. Zaleca się by, dolna krawędź okna znajdowała się na wysokości od 90 do 130 cm od podłogi.
Okna dachowe do biura na poddaszu muszą nie tylko być estetyczne czy wygodne w obsłudze, ale przede wszystkim gwarantować dobrą izolację termiczną i akustyczną wnętrza. W biurze sprawdzą się energooszczędne trzyszybowe okna dachowe naszej marki, a szczególnie model Ultima Comfort z redukcją hałasu o 50% wyższą niż w innych modelach trzyszybowych i powłokami niskoemisyjnymi, które chronią przed słońcem, UV i zapewniają optymalne warunki termiczne we wnętrzu.
Nie pozwól, by pracę na poddaszu czy obsługę komputera utrudniało Ci słońce bądź nadmiernie wysoka temperatura w lecie. Okna dachowe do biura na poddaszu wyposaż w przeciwsłoneczne rolety do okien dachowych i markizy termoizolacyjne na okno dachowe, by każdy dzień mijał w pracy komfortowo, niezależnie od pogody, pory dnia i roku.
Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej?
Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.
Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.