Pytania i odpowiedzi

Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak zaplanować instalację okna dachowego, jak je zarejestrować, abyś mógł cieszyć się najdłuższą gwarancją na rynku i kilka wskazówek, jak ją później utrzymać.

Akcesoria do okien dachowych Dakea

Aby użytkowanie poddasza było maksymalnie wygodne, warto sięgnąć po akcesoria komfortowe do okien dachowych, takich jak rolety czy markizy. Ich rolą jest przede wszystkim osłonięcie pomieszczenia przed nadmiarem światła słonecznego. Ponadto akcesoria do okien dachowych pomagają w utrzymaniu komfortowej temperatury pomieszczenia (zarówno poprzez rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne). W naszym asortymencie znajdują się także akcesoria montażowe, czyli kołnierze zewnętrzne i wewnętrzne, które zapewniają szczelność okna i poszycia dachowego. To niezbędne elementy montażu, które można zakupić osobno, ale w przypadku niektórych produktów akcesoria montażowe do okien dachowych są dodawane w zestawie, bez dodatkowych opłat.

Gwarancja na rolety zewnętrzne i wewnętrzne

W Dakea oferujemy akcesoria najwyższej jakości, które są objęte stosowną gwarancją. Dzięki temu masz pewność, iż w razie uszkodzenia możesz skontaktować się z działem obsługi klienta i otrzymać specjalistyczną pomoc lub nową roletę, wolną od wad.  Gwarancja na rolety zewnętrzne w niektórych wypadkach obejmuje również naprawę, jeśli ta jest możliwa. Aby gwarancja była ważna, rolety muszą być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem, a dodatkowo muszą być konserwowane zgodnie z instrukcją obsługi. Po dokładne informacje udaj się do punktu sprzedaży, w którym zakupiłeś rolety Dakea.

Okna dachowe Dakea – co musisz o nich wiedzieć?

Okna dachowe Dakea to nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort termiczny, pomagają doświetlić pomieszczenia na poddaszu, a także przyczyniają się do obniżenia hałasu i podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Wśród okien dachowych Dakea znajdują się okna drewniane oraz okna wyprodukowane z PVC, w tym zarówno dwu-, jak i trzyszybowe. Okna dachowe Dakea są dopasowane wielkością do standardowych rozstawów krokwi. Jednocześnie mają niski współczynnik przenikania ciepła, co podnosi energooszczędność każdego domu. Dzięki oknom dachowym możliwe jest nie tylko rozjaśnienie poddasza, ale i ciekawa aranżacja jego wnętrza.

Jak zamontować roletę na okno dachowe?

Wszystkie rolety Dakea są łatwe w instalacji i nie wymagają doświadczenia dekarskiego czy specjalistycznych narzędzi. Na montaż rolety do okna dachowego potrzebujemy zaledwie kilka minut. W przypadku rolety zewnętrznej montaż można przeprowadzić z wnętrza budynku – nie ma potrzeby wychodzenia na dach, możemy jednak dla bezpieczeństwa zlecić montaż fachowcowi. W przypadku rolet wewnętrznych instalacja jest również bardzo łatwa – w zestawie znajdziesz kasetę z prowadnicami, które przytrzymują całość konstrukcji. Nie stosujemy żadnych żyłek czy linek, dzięki czemu montaż jest bardzo prosty.

Planowanie montażu okna dachowego. Czy montaż okna dachowego zawsze jest możliwy?

Planując montaż okna dachowego często mamy wiele wątpliwości. Zadajemy sobie wiele pytań: czy okna dachowe mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu, czy nasz dach ma odpowiedni kąt nachylenia lub czy pokrycie dachowe nadaje się do instalacji okna dachowego.

Jak zamontować większą ilość okien dachowych?

Planując doświetlenie pomieszczenia możemy wziąć pod uwagę montaż kilku okien dachowych w jednym pomieszczeniu. Montaż kilku okien dachowych jest oczywiście możliwy, pod warunkiem, że okna zamontujemy w specjalnych zespoleniach (tzw. zestawach kombi).

Okna dachowe – wymiary. Jak wybrać odpowiedni rozmiar okna dachowego?

Rozmiar okna dachowego powinien być dostosowany do naszych potrzeb, przeznaczenia danego pomieszczenia, a także jego powierzchni. Inne okno dachowe wybierzemy do salonu, a na inne zdecydujemy się przy wyborze okna dachowego do łazienki. Decyzja odnośnie wymiaru okna dachowego powinna być przemyślana, tak by okno służyło nam przez dłuższy czas, zapewniając nam odpowiednią ilość światła słonecznego.

Doświetlenie pomieszczeń – jak rozjaśnić pomieszczenie za pomocą okna dachowego?

Aby odpowiednio zaplanować doświetlenie pomieszczenia, powinniśmy najpierw określić swoje potrzeby co do ilości światła, która jest nam potrzebna w danym pomieszczeniu, a także wybrać okna dachowe, które zapewnią nam komfort i wygodę użytkowania, a jednocześnie będą dostosowane do typu danego pomieszczenia.

JAK ZAMONTOWAĆ OKNO DACHOWE?

Montaż okien dachowych to czynność, której nie powinno wykonywać się samodzielnie nie posiadając wymaganego doświadczenia dekarskiego. Dlaczego? Okno dachowe montowane przez osobę niedoświadczoną może prowadzić do powstania nieszczelności, mostków termicznych i innych problemów wpływających na eksploatację.

Dołącz do naszego newslettera!

Zostaw nam swojego maila i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i ciekawymi inicjatywami!