Jestem
Dumnym dekarzem

Patron
projektu:

Mecenas projektu:

Pobraliście już

1

0

1

9

broszur

Pobierz darmową broszurę, poznaj inspirujące historie dekarzy i pomagaj razem z nami!

Pobierz darmową broszurę o profesjonalistach, wspomagając w ten sposób młodych dekarzy! Za każde unikatowe pobranie publikacji przekażemy 10 zł na zakup profesjonalnych narzędzi, by ułatwić absolwentom klas dekarskich podjęcie pracy w zawodzie.

Pobierz broszurę

  DEKARZE 01/2021

  Pobierz czwartewydanie rocznika o profesjonalistach

  Czy instalujesz okna dachowe?

  Poprzednie wydania:

  Galeria projektu #dumnydekarz

  Najnowsze aktualności

  Dumny Dekarz

  Jak zarządzać firmą dekarską? – porady profesjonalistów

  Dekarza, jak wiadomo, łatwiej znaleźć na dachu, niż na leżaku. Tymczasem zachowanie równowagi pomiędzy prac... czytaj więcej

  Dumny Dekarz

  Dekarzem być, czyli mistrzowska ścieżka kariery

  Dekarstwo jest jednym z bardziej przyszłościowych zawodów w obecnych czasach. Fach ten oferuje gwarancję za... czytaj więcej

  Dumny Dekarz

  Rosnący prestiż dekarstwa

  Dzisiejsi dekarze to jedna z bardziej docenianych i szanowanych grup zawodowych w całej branży budowlanej. czytaj więcej

  Misja

  #DumnyDekarz odpowiada na wymagania rynku związane z brakiem wystarczającej ilości rąk do pracy, jak również na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi dekarskie. Integrujemy środowisko dekarskie dbając przy tym o rozwój młodych adeptów rzemiosła. Czwarta edycja wspiera wyższy cel dzięki zaangażowaniu dekarzy na naszej stronie. Za każde unikatowe pobranie darmowej broszury Dekarze 01/2021 przekażemy środki finansowe na konto Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, które posłużą ufundowaniu zestawu profesjonalnych narzędzi najzdolniejszym absolwentom klas dekarskich.

  Patroni

  Mecenas projektu #dumnydekarz  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Przyjmując definicję słownikową, dekarz to rzemieślnik zajmujący się kryciem i naprawianiem dachów. Polska nazwa ma korzenie w niemieckim słowie decken, oznaczającym pokrywanie i krycie. Jeszcze pod koniec XIX wieku tym, czym dzisiaj zajmuje się dekarz, trudnił się cieśla – rzemieślnik zajmujący się obróbką drewna, robieniem z niego konstrukcji budowlanych
  i stawianiem drewnianych domów.

  Tak więc dekarz dba o to, by dach, niezależnie od typu budownictwa, pełnił nie tylko podstawową funkcję, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed czynnikami naturalnymi, ale również prezentował się estetycznie. A to wymaga kreatywności, logicznego myślenia, pokory i cierpliwości.

  Udział nowych technologii, ilość pojawiających się ułatwień i rozwiązań, a także połączenie adrenaliny i intelektualnych wyzwań czynią ten zawód wyjątkowym. Najlepsi z dekarzy mają kalendarze wypełnione na wiele miesięcy w przód, zarabiając przy tym naprawdę atrakcyjne pieniądze.

  Misją akcji #DumnyDekarz jest popularyzacja zawodu dekarza oraz stworzenie poczucia wspólnoty wśród profesjonalistów zajmujących się dekarstwem. W maju 2019 roku, pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i patronatem mediów branżowych, ruszyła pierwsza odsłona inicjatywy. Naszym celem jest sprawienie, by szkoła dekarska była dla nastolatków atrakcyjnym wyborem.

  Pierwsza odsłona akcji umożliwiała dekarzom dodanie zdjęcia, by w ten sposób zaprezentować siebie, swoją pasję lub wybraną realizację. Za każdą taką aktywność przekazaliśmy 10 zł na rzecz PSD, a zgromadzone środki posłużyły do ufundowania stypendiów dla najlepszych uczniów klas dekarskich.

  W drugiej edycji osoby związane z branżą wzięły udział w głosowaniu, w którym – decyzją setek uczestników – wspieramy szkoły branżowe organizując profesjonalne szkolenia dekarskie dla uczniów.

  Każdej edycji akcji towarzyszy broszura Dekarze, która stanowi zbiór wywiadów z profesjonalistami, którzy chętnie dzielą się swoją pasją, historią i doświadczeniami. Publikacja jest dostępna bezpłatnie w wersji cyfrowej.

  Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) zrzesza osoby zawodowo związane z dachami: wykonawców, ekspertów, projektantów, dostawców oraz producentów materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy dachów. Stowarzyszenie działa nieprzerwanie od kwietnia 1999 r., przystępując 5 lat później do Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, aktywnie angażując się w pracę Federacji.

  Celami statutowymi Stowarzyszenia są między innymi działania prowadzące do upowszechniania zawodu dekarza, dbanie o dobre imię oraz integracja środowiska dekarzy a także doskonalenie kwalifikacji zawodowych członków, udzielanie pomocy w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

  Warte odnotowania jest organizowanie przez PSD Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, gdzie laureaci mają szansę na reprezentowanie kraju na Mistrzostwach Świata i rywalizację z najlepszymi drużynami z całego globu. Polska dwukrotnie miała zaszczyt być gospodarzem tak wielkiego wydarzenia – w 2006 roku w Krakowie oraz w 2016 roku w Warszawie.

  Nasza akcja w liczbach

  1019

  Osób pobrało naszą broszurę

  719

  Osób pobrało broszurę w bieżącej trzeciej edycji

  27000

  Broszur rozdystrybuowaliśmy w wersji papierowej

  5601

  Osób liczy już nasza społeczność na FB

  Dołącz do naszego newslettera!

  Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

  Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.