Dekarzu,

Dołącz do akcji!

Patron
projektu:

Mecenas projektu:

Pobraliście już

5

7

9

broszur

Pobierz darmową broszurę, poznaj inspirujące historie dekarzy i pomagaj razem z nami!

Pobierz darmową broszurę o profesjonalistach, wspomagając w ten sposób młodych dekarzy! Za każde unikatowe pobranie publikacji przekażemy 10 zł na zakup profesjonalnych narzędzi, by ułatwić absolwentom klas dekarskich podjęcie pracy w zawodzie.

Pobierz broszurę

DEKARZE 02/2020

Pobierz trzecie wydanie rocznika o profesjonalistach

Czy instalujesz okna dachowe?

Poprzednie wydania:

Galeria projektu #dumnydekarz

Najnowsze aktualności

Dumny Dekarz

Co Dumny Dekarz robi po pracy?

Dekarze – wydawana w ramach akcji #DumnyDekarz broszura – to nie tylko zbiór opowieści o tym, czym się zajm... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Dekarskie firmy rodzinne i sukcesja

Zapoznając się z wydawanymi w ramach akcji #DumnyDekarz publikacjami Dekarze, mieliście okazję poznać wiele... czytaj więcej

Dumny Dekarz

#DumnyDekarz – jak to się zaczęło?

14 maja 2019 r. to dla polskiego dekarstwa nowa, symboliczna data. To wtedy pierwszy raz, za pośrednictwem ... czytaj więcej

Misja

#DumnyDekarz odpowiada na wymagania rynku związane z brakiem wystarczającej ilości rąk do pracy, jak również na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi dekarskie. Integrujemy środowisko dekarskie dbając przy tym o rozwój młodych adeptów rzemiosła. Trzecia edycja wspiera wyższy cel dzięki zaangażowaniu dekarzy na naszej stronie. Za każde unikatowe pobranie darmowej broszury Dekarze 02/2020 przekażemy środki finansowe na konto Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, które posłużą ufundowaniu zestawu profesjonalnych narzędzi najzdolniejszym absolwentom klas dekarskich.

Patroni

Mecenas projektu #dumnydekarzNAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Przyjmując definicję słownikową, dekarz to rzemieślnik zajmujący się kryciem i naprawianiem dachów. Polska nazwa ma korzenie w niemieckim słowie decken, oznaczającym pokrywanie i krycie. Jeszcze pod koniec XIX wieku tym, czym dzisiaj zajmuje się dekarz, trudnił się cieśla – rzemieślnik zajmujący się obróbką drewna, robieniem z niego konstrukcji budowlanych
i stawianiem drewnianych domów.

Tak więc dekarz dba o to, by dach, niezależnie od typu budownictwa, pełnił nie tylko podstawową funkcję, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed czynnikami naturalnymi, ale również prezentował się estetycznie. A to wymaga kreatywności, logicznego myślenia, pokory i cierpliwości.

Udział nowych technologii, ilość pojawiających się ułatwień i rozwiązań, a także połączenie adrenaliny i intelektualnych wyzwań czynią ten zawód wyjątkowym. Najlepsi z dekarzy mają kalendarze wypełnione na wiele miesięcy w przód, zarabiając przy tym naprawdę atrakcyjne pieniądze.

Misją akcji #DumnyDekarz jest popularyzacja zawodu dekarza oraz stworzenie poczucia wspólnoty wśród profesjonalistów zajmujących się dekarstwem. W maju 2019 roku, pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i patronatem mediów branżowych, ruszyła pierwsza odsłona inicjatywy. Naszym celem jest sprawienie, by szkoła dekarska była dla nastolatków atrakcyjnym wyborem.

Pierwsza odsłona akcji umożliwiała dekarzom dodanie zdjęcia, by w ten sposób zaprezentować siebie, swoją pasję lub wybraną realizację. Za każdą taką aktywność przekazaliśmy 10 zł na rzecz PSD, a zgromadzone środki posłużyły do ufundowania stypendiów dla najlepszych uczniów klas dekarskich.

W drugiej edycji osoby związane z branżą wzięły udział w głosowaniu, w którym – decyzją setek uczestników – wspieramy szkoły branżowe organizując profesjonalne szkolenia dekarskie dla uczniów.

Każdej edycji akcji towarzyszy broszura Dekarze, która stanowi zbiór wywiadów z profesjonalistami, którzy chętnie dzielą się swoją pasją, historią i doświadczeniami. Publikacja jest dostępna bezpłatnie w wersji cyfrowej.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) zrzesza osoby zawodowo związane z dachami: wykonawców, ekspertów, projektantów, dostawców oraz producentów materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy dachów. Stowarzyszenie działa nieprzerwanie od kwietnia 1999 r., przystępując 5 lat później do Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, aktywnie angażując się w pracę Federacji.

Celami statutowymi Stowarzyszenia są między innymi działania prowadzące do upowszechniania zawodu dekarza, dbanie o dobre imię oraz integracja środowiska dekarzy a także doskonalenie kwalifikacji zawodowych członków, udzielanie pomocy w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Warte odnotowania jest organizowanie przez PSD Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, gdzie laureaci mają szansę na reprezentowanie kraju na Mistrzostwach Świata i rywalizację z najlepszymi drużynami z całego globu. Polska dwukrotnie miała zaszczyt być gospodarzem tak wielkiego wydarzenia – w 2006 roku w Krakowie oraz w 2016 roku w Warszawie.

Nasza akcja w liczbach

579

Osób pobrało naszą broszurę

279

Osób pobrało broszurę w bieżącej trzeciej edycji

21000

Broszur rozdystrybuowaliśmy w wersji papierowej

3426

Osób liczy już nasza społeczność na FB

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.