Aktualności

10 lat Dakea! Jak zmieniała się nasza firma i co udało się nam osiągnąć?

Rok 2022 to wyjątkowy czas dla grupy VKR, firmy Altaterra, a także wchodzącej w jej skład naszej marki Dakea. Na przestrzeni minionych lat wiele zmieniło się w oferowanych przez nas produktach, zyskaliśmy nie tylko doświadczenie i wiedzę, ale także zaufanie licznych Klientów i jakość potwierdzoną certyfikatami i wyróżnieniami. Uważamy, że to odpowiedni czas, aby podsumować nasze działania i osiągnięcia, a także podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu.

Potrójna rocznica - wyjątkowy rok dla grupy VKR

Bieżący rok jest wyjątkowym, gdyż aż potrójnym świętem dla naszej firmy. Duńska grupa VKR, do której należymy, będąca spółką holdingową i inwestycyjną obchodzi 80 jubileusz. Jednocześnie obchodzimy także 20-lecie działalności firmy Altaterra, której wysokiej jakości okna dachowe i akcesoria, cieszą się uznaniem i popularnością na terenie ponad 30 krajów. Jest to także okrągłe dziesięciolecie marki Dakea, specjalizującej się w produktach kierowanych do profesjonalistów, co sprawia, że rok 2022 tworzy niezwykłą sposobność zarówno do świętowania, jak i pewnego rodzaju podsumowania dotychczasowych działań, sukcesów i perspektyw na przyszłość.

Jak zmieniała się oferta Dakea przez ostatnią dekadę?

Początek naszej przygody to rok 2012, kiedy to firma Altaterra wprowadziła na rynek nową markę innowacyjnych okien dachowych Dakea. Jako jeden z liderów branży okien dachowych na rynku europejskim, zasłynęliśmy wysokiej klasy produktami dla specjalistów i właścicieli domów, o wyjątkowo korzystnym stosunku ceny do jakości. W 2013 byliśmy już obecni w całej Europie.

Cztery lata później, w roku 2016, miały miejsca trzy kolejne punkty zwrotne w naszej działalności, w których efekcie Dakea podbiła osiem kolejnych rynków w Europie. Pierwszym z nich było stworzenie platformy e-learningowej Dakea Champions Academy, czyli unikalnego programu szkoleniowego dla sprzedawców. Drugim wprowadzenie do oferty nowoczesnego okna Dakea Ultima z redukcją hałasu i wyjątkowymi funkcjami zapewniającymi komfort. Trzecim zaś zaprojektowanie Dakea Truck, czyli odpowiednio przystosowanej ciężarówki wyposażonej w sześć plazmowych ekranów HD, fotele, oraz stojak do okien dachowych Ultima, które stworzyły jedyną w swoim rodzaju mobilną przestrzeń prezentacyjną.

Distributors DAKEA

W 2019 wystartowaliśmy z inicjatywą “Dumny Dekarz”, która ma za zadanie przełamywać stereotypy dotyczące zawodu dekarza i sprawiać, że dekarstwo staje się atrakcyjnym wyborem dla młodych ludzi.

W 2020 DAKEA wprowadziła aplikację PRO.app która na nowo zdefiniowała sposób nagradzania dekarzy za ich ciężką pracę i za zakup okien dachowych. Pro.app to program lojalnościowy, dzięki któremu dekarze wykonując swoją pracę, zdobywają punkty, które można wymienić na specjalne nagrody. W ciągu wszystkich lat działalności stale stawialiśmy na zrównoważony rozwój, bez ustanku szukając sposobów na to, aby nasze produkty były maksymalnie przyjazne dla środowiska naturalnego. W tym celu:

  • ● produkujemy nasze okna dachowe jedynie z surowców z certyfikowanej i zrównoważonej gospodarki leśnej opartej na łańcuchu dowodowym FSC
  • ● w trakcie procesu produkcji maksymalizujemy wydajność wykorzystania surowców, wody i energii i stale minimalizujemy emisję gazów cieplarnianych i ilość odpadów
  • ● używamy jedynie impregnatów i lakierów do drewna na bazie wody
  • ● zastępujemy plastikowe opakowania produktów papierowymi, oszczędzając tym samym 16.500 kg plastiku rocznie
  • ● wykorzystujemy odpady drewniane do ogrzewania pomieszczeń i wody w naszym biurze zlokalizowanym przy fabryce
  • ● poszerzamy naszą ofertę o rolety solarne SSR i FSA, zasilane energią słoneczną

Niezwykle intensywnym rokiem dla naszej firmy był 2021, kiedy to naszą ofertę wzbogaciliśmy o produkty takie jak okna do dachów płaskich, okna kolankowe Vision i Vertica Energy, a także okna dachowe oddymiające Smoke Vent Energy. W efekcie możemy zaproponować naszym Klientom aż 17 rodzajów okien dachowych, 16 wersji rozmiarów, 15 kołnierzy uszczelniających do różnego rodzaju pokryć dachowych, 5 wariantów szyb (w tym standardowe, laminowane, potrójne, wyciszone i łatwe w czyszczeniu), a także dwa rodzaje gazu wypełniającego przestrzeń w pakietach szybowych: Argon i Krypton.

Jakość, z której jesteśmy dumni

Zaufanie naszych Klientów, a także praca, wiedza i zaangażowanie pracowników pozwoliło nam stworzyć i rozwijać markę, której jakość została wielokrotnie doceniona. Obecnie możemy pochwalić się aż czternastoma certyfikatami. Wśród nich wymienić można certyfikat FST - Forest Stewardship Council (Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej). Dostaliśmy również rekomendację produktową od Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Wyjątkowa, potrójna rocznica jest więc okazją, aby podziękować raz jeszcze naszym Klientom Partnerom i pracownikom za lata udanej współpracy, które zaowocowały wspólnym sukcesem. Dzięki temu z dodatkową energią i entuzjazmem cieszymy się na kolejne wyzwania, stojące teraz przed nami.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.