Dekarstwo. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu.

Konferencja on-line Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, 4.02.2021

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA przygotowuje konferencję „Dekarstwo. Przyszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu”, która odbędzie się w formie online 4 lutego 2021 roku o godz. 11:00. Głównym celem wydarzenia jest stworzenie platformy do rozmów na temat przyszłości edukacji branżowej w Polsce, potrzeby tworzenia publikacji merytorycznych, takich jak „Wytyczne dekarskie” oraz popularyzacja technologii ułatwiających wykonanie prac na dachu.

Ciekawy program merytoryczny zapewnią panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, partnerów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz przedstawicieli Organizacji Branżowych, które skupiać się będą na aktualnym stanie, zmianach i zadaniach dla branży dekarskiej na najbliższe lata. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Bogdan Kalinowski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Piotr Bartosiak – Dyrektor DSKKZ Ministerstwa Edukacji i Nauki, Stefan Wiluś – Wiceprezes i Orzecznik techniczny PSD, Krzysztof Patoka – Współautor „Wytycznych dekarskich”, Ryszard Piwowski – Wiceprezes PSD i nauczyciel zawodu Dekarz, Magdalena Popielewska – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Artur Falkowski – multimedalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, a także Jan Grycuk i Jan Olizarowicz – twórcy wyjątkowych narzędzi dekarskich i ciesielskich. Priorytetem Konferencji jest merytoryczna dyskusja na temat najważniejszych kwestii związanych z zawodem Dekarz i branżą dachową.

Program konferencji będzie obejmował zagadnienia takie jak:

  • Podsumowanie działalności Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w roku 2020.
  • Problemy branży dekarskiej z pracownikami.
  • Metody przygotowywania młodych rzemieślników do pracy w zawodzie.
  • Kształcenie młodych dekarzy w systemie szkolnym i pozaszkolnym.
  • Nowe perspektywy związane z tworzonym zawodem technika dekarstwa.
  • Elementy podstawy programowej dla Szkoły Branżowej II stopnia i Technikum Dekarskiego.
  • Wytyczne Dekarskie w praktyce. Jak z nich korzystać w codziennej pracy?
  • Technologie usprawniające codzienną pracę dekarzy. Programy komputerowe do prac dekarskich.
  • Przymiary i szablony dekarskie – czyli jak ułatwić sobie wykonywanie prac manualnych?

Wydarzenie jest kierowane do: dekarzy, cieśli, blacharzy, producentów materiałów budowlanych, dystrybutorów materiałów dachowych, deweloperów, inwestorów, przedstawicieli administracji publicznej i szkolnictwa oraz uczniów szkół branżowych.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.

BEZPŁATNA REJESTRACJA: https://live.dekarz.com.pl/

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.