Aktualności

Zawód Przyszłości Dekarz – partnerstwo dla lepszej edukacji zawodowej

Począwszy od kwietnia 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy realizuje kolejny etap kampanii edukacyjnej pod nazwą „Zawód Przyszłości Dekarz”. Dzięki zabiegom Stowarzyszenia i wsparciu Fundacji Velux, nowi wykwalifikowani dekarze zasilą rynek pracy sektora budowlanego. W ciągu blisko 5 lat, na jakie zaplanowana jest Kampania, wspólnie odmienimy szkolnictwo branżowe w zawodzie dekarz.

Kampania edukacyjna jest efektem sytuacji, z jaką stykają się firmy dekarskie, a konkretnie brakiem wykwalifikowanych pracowników do pracy w tym zawodzie. Niedobory kadrowe są spowodowane m.in. przez upadające szkolnictwo branżowe oraz pokutujący w społeczeństwie pogląd, jakoby zawody rzemieślnicze były mniej perspektywiczne od pracy biurowej. Do działań prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy przyłączają się najlepsi producenci materiałów budowlanych, w tym także marka Dakea.

Zawód Przyszłości Dekarz - logo

Celem Projektu jest przede wszystkim poprawa jakości nauczania przedmiotów zawodowych wśród nauczycieli poprzez specjalistyczne kursy, wyszkolenie co najmniej 60 uczniów rocznie w ośrodkach szkoleniowych, otwarcie i wyposażenie w niezbędne materiały dydaktyczne 6 ośrodków kształcenia praktycznego, a także opracowanie pozycji merytorycznych do nauki zawodu – m.in. modułowego podręcznika i zeszytów ćwiczeń dla uczniów, zaktualizowanego słownika terminów dekarskich (również w przekładzie na język angielski i niemiecki) oraz kolejnych wytycznych dekarskich. Oprócz części edukacyjnej, w ramach projektu prowadzone jest także wiele działań informacyjnych i promocyjnych, których założeniem jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów i ich rodziców.

cele projektu „Zawód Przyszłości Dekarz”

W ramach Projektu prowadzone są działania skierowane do szkół o profilu budowlanym, w których już istnieją klasy dekarskie lub mają szanse powstać. Przez spotkania z uczniami, rodzicami, nauczycielami i doradcami zawodowymi, Projekt ma na celu także wpłynąć na postrzeganie zawodu i jego atrakcyjność w oczach uczniów decydujących o kierunku swojego kształcenia.

Minister Edukacji Narodowej objął Patronatem Honorowym projekt Zawód Przyszłości Dekarz, co tylko potwierdza słuszność prowadzonych w jego ramach działań.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie.

promocja projektu „Zawód Przyszłości Dekarz”

Artur Bednarski Kierownik Projektu Zawód Przyszłości Dekarzy tel.: 570 830 370 e-mail: a.bednarski@dekarz.com.pl Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy: Od 1999 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zrzesza osoby zawodowo związane z branżą dachową: wykonawców, ekspertów, projektantów, dostawców oraz producentów materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy dachów. Jego celem jest m.in. kształcenie młodych rzemieślników, podnoszenie kwalifikacji grupy zawodowej, propagowanie dobrych praktyk w wykonywaniu pokryć dachowych i izolacji, upowszechnianie wytycznych dotyczących bezpieczeństwa pracy na wysokości, a także podnoszenie świadomości społecznej na temat pracy dekarza. Stowarzyszenie posiada 14 oddziałów regionalnych oraz współpracuje z ponad 100 partnerami z branży pokryć dachowych.

Dekarze przy pracy

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.