Dumny Dekarz

Rosnący prestiż dekarstwa

Dzisiejsi dekarze to jedna z bardziej docenianych i szanowanych grup zawodowych w całej branży budowlanej. Lata ciężkiej i rzetelnej pracy wielu ludzi, nierzadko od świtu do nocy oraz niezwykła pasja i poświęcenie, pozwoliły wykreować słuszny wizerunek dekarza-profesjonalisty, dla którego zawód jest czymś więcej niż tylko sposobem na zarabianie pieniędzy. W premierowym wydaniu magazynu Dekarze 01/2021, Ryszard Piwowski – mistrz dekarstwa z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, reprezentantów zawodu nazywa inteligencją budownictwa, podkreślając rangę dekarskiej wiedzy technicznej.

Dekarskie geny

Pasja płynie w żyłach profesjonalistów od pokoleń. Dekarze współcześnie to nierzadko spadkobiercy pięknych dekarskich tradycji, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dorastali na dachu przy swoim ojcu, dziadku czy pradziadku, obserwując i ucząc się rzemiosła, które ukształtowało ich dorosłe życie. Każdy dach to nowe dzieło powstające z bezkompromisową rzetelnością. To poziom skomplikowania, odpowiedzialność za innych, a jednocześnie możliwość kształtowania krajobrazu czynią z dekarskiej profesji coś więcej niż tylko pracę.

Mistrzowskie wartości

Początki w tym zawodzie nie są łatwe i stanowią naturalną selekcję wśród pretendentów do dekarstwa. Talent, a jednocześnie wytrwałość kształtują profesjonalistów otwartych na naukę, nieobawiających się ciężkiej pracy, co z kolei wraca do nich w postaci godziwego wynagrodzenia i niezależności zawodowej. Potwierdzają to przedstawiciele rzemiosła, którzy na łamach cyklicznego magazynu Dekarze, dzielą się opowieściami o swojej drodze do dekarstwa. Bez względu na powody, dla których wybrali ścieżkę kariery, dekarzy łączą pasja do dachów, ekspercka wiedza oraz otwartość na dzielenie się nią z młodym pokoleniem. To czyni ten zawód tak wyjątkowym.

Renoma profesjonalistów

Zaufanie klientów dla dekarzy jest walutą cenniejszą od pieniędzy. Realizacje, których się podejmują, pieczętują własnym nazwiskiem, dlatego przykładają szczególną uwagę do tego, aby standard świadczonych usług, w tym jakość relacji z inwestorem, były na najwyższym poziomie. Dbałość o renomę i nieustanny rozwój kompetencji w dobie dobrej koniunktury kształtują wizerunek profesjonalistów, na których warto czekać miesiącami.

Ranga zawodu

Zajęte kalendarze i czekające w kolejce zlecenia odzwierciedlają nie tylko popyt na dekarskie usługi, lecz również wyzwanie w postaci konieczności kształcenia nowego pokolenia profesjonalistów. Z pewnością rozwiązaniem nie jest tylko optymalne zaplecze edukacyjne, lecz również regularna praca nad promocją zawodu, w tym zmiana mentalności młodych ludzi. W aktualnie podejmowane inicjatywy na rzecz pozyskania rąk do pracy na dachu angażują się nie tylko sami dekarze, lecz również szersze środowisko budowlane. Dzisiejsze działania w tym obszarze będą miały zasadniczy wpływ na dostępność usług dekarskich oraz rozwój budownictwa w przyszłości. Tym samym fach profesjonalnego dekarza to unikalne połączenie talentu i kompetencji, które współcześnie pozostaje nie do przecenienia.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.