Porady

Czym zasłonić okno dachowe – porady ekspertów

Okno dachowe dość trudno przesłonić klasyczną zasłonką czy firanką, a i specjalnie do tego celu projektowane kotary mają swoje mankamenty. Z doświadczenia wiemy jednak, że nie da się cieszyć pełnym komfortem na poddaszu bez osłony na okno połaciowe. Korzystając z naszej wiedzy, z przyjemnością wyjaśniamy w poniższym artykule, czym zasłonić okno dachowe, by zwiększyć jego funkcjonalność i podnieść standard urządzonego na poddaszu wnętrza.

Jak zasłonić okno dachowe, by chronić się przed słońcem i nadmiarem światła?

Osłony na okna dachowe są najczęściej poszukiwanym akcesorium uzupełniającym do okien na poddaszu. Ich zadanie jest bowiem niezwykle istotne – żaluzje, markizy i rolety do okien dachowych mają chronić użytkowników wnętrza przed niechcianymi promieniami słonecznymi, nadmiarem światła, a także chronić prywatność mieszkańców poddasza. W naszej ofercie dostępne są w związku z powyższym różne dedykowane rozwiązania zaprojektowane właśnie po to, by skutecznie osłaniać montowane w dachu okna, których nie osłoni zwykła firana czy kotara. Oferowane przez nas osłony na okna dachowe pomogą Ci również skutecznie zwalczać efekt nagrzewania się poddasza, a nawet wyciszyć hałas dochodzący przez okna.

Czym zasłonić okna dachowe? – dostępne rozwiązania i osłony okien

Jako eksperci od okien montowanych w połaci dachu, zapytani o to, czym zasłonić okna dachowe, możemy bez wahania odpowiedzieć jedno – wybór osłony na okno warto uzależnić od przeznaczenia pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników danego wnętrza. Jeśli szukasz jedynie prostej, ale skutecznej osłony przeciwsłonecznej na okno dachowe i przy okazji potrzebna Ci zasłona przed spojrzeniami z zewnątrz, dobrym wyborem będzie klasyczna roleta wewnętrzna na okno dachowe.

Rolety wewnętrzne na okna dachowe w ofercie marki Dakea występują w dwóch głównych wariantach. Są to wewnętrzna roleta zaciemniająca na okno dachowe oraz żaluzja pozioma. Roleta zaciemniająca do okien dachowych umożliwia pełną kontrolę nad ilością światła docierającego do wnętrza. Z roletą zaciemniającą w zaledwie kilka sekund uzyskasz efekt prawie całkowitego zaciemnienia, który szczególnie docenisz w sypialni czy pokoju telewizyjnym. 

roleta zaciemniająca

Z kolei żaluzja pozioma na okno dachowe pozwoli Ci skutecznie regulować stopień oświetlenia wnętrza i zapewni odpowiednią prywatność. Odporny na wilgoć materiał, z jakiego jest wykonana, sprawia, że jest ona świetnym wyborem do łazienki, kuchni czy suszarni.

żaluzja pozioma

Roleta wewnętrzna na okno dachowe to także stylowy element dekoracyjny, więc wybierając tę opcję, możesz również dopełnić styl aranżacyjny pokoju, w którym zamontowane jest okno dachowe. To jednak nie wszystkie dostępne opcje.

Rolety zewnętrzne i markizy na okna dachowe

Okna dachowe można zasłonić również wybierając rolety zewnętrzne i markizy na okna dachowe. Zewnętrzna roleta na okno dachowe ma nieco więcej funkcji niż roleta montowana od wewnątrz. 

Markiza termoizolacyjna na okno dachowe wykonana jest z półprzezroczystej siateczki, która rozprasza promienie słoneczne i skutecznie zapobiega przegrzaniu się pomieszczenia, ponieważ zatrzymuje aż 80% światła słonecznego bez ograniczania widoku, tego co za oknem. Warto również przy okazji ochrony przed upałem, wspomnieć o innym rodzaju zabezpieczenia, jakim jest ochrona domu przed owadami i ich uciążliwą obecnością. Taki dobrze skomponowany zestaw osłon na okna dachowe z pewnością uprzyjemni Ci czas spędzany w pokoju na poddaszu i zapewni domownikom odpowiedni komfort, niezależnie od pory roku, dnia czy sytuacji.

Największą ilością funkcji i możliwości spośród zasłon na okna dachowe, odznacza się niewątpliwie roleta zewnętrzna na okna dachowe. Jeśli więc zastanawiasz się, czym zasłonić okno na poddaszu, a preferujesz rozwiązania wielofunkcyjne, rozważ właśnie tę opcję. Znajdująca się w propozycjach naszej marki zewnętrzna roleta solarna na okno dachowe SSR to automatycznie sterowana, przyjazna środowisku, zasilana energią słoneczną roleta na okno dachowe, która zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia w czasie upałów i przeciwdziała utracie ciepła w czasie chłodów.

roleta zaciemniająca

Dodatkowo roleta chroni okno przed działaniem czynników zewnętrznych, tworzy skuteczną osłonę przeciwsłoneczną, wycisza hałasy, zapewnia odpowiednią prywatność oraz doskonale sprawdza się jako ważne uzupełnienie systemu antywłamaniowego. Montując roletę solarną SSR na okno dachowe, podniesiesz też walory wizualne budynku i zyskasz nowoczesne rozwiązanie typowe dla ekologicznych, oszczędnych i maksymalnie komfortowych inteligentnych domów. Polecamy!

Jak osłonić okno na poddaszu, by czuć się komfortowo bez owadów?

moskitiera na okno dachowe

Jeśli nie chcesz na poddaszu nerwowo odganiać się od komarów, narażać się na pokąsanie i uciążliwe bzyczenie insektów, doskonałym rozwiązaniem będzie pasująca do każdego okna dachowego moskitiera na okna dachowe. Moskitiera jest łatwa w użyciu i czyszczeniu, a dodatkowo materiał moskitiery nie zasłania widoku. Co ważne, wytrzymały materiał moskitiery nie ogranicza również przepływu powietrza. 

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.