Porady

Dakea i Somfy – razem dla komfortu na poddaszu

Partnerstwo między DAKEA i Somfy umożliwia maksymalną wygodę i komfort użytkowania „inteligentnego”, zautomatyzowanego domu:

 • Kontroluj zużycie energii i temperaturę swojego domu poprzez automatyczne zamykanie okien i drzwi przy zmianach warunków atmosferycznych i temperatury na zewnątrz. Rozwiązania Somfy pomogą uchronić Twój dom przed nadmiernym nagrzewaniem.
 • Popraw jakość powietrza w domu i zyskuj dzięki zdrowszej i przyjaźniejszej domownikom atmosferze. Pomoże w tym zaprogramowanie scenariusza automatycznego wietrzenia/wentylacji.
 • Mniej obowiązków, ` czasu i energii – dzięki pełnej kontroli nad zainstalowanymi w domu produktami i urządzeniami z poziomu Twojego smartfona. Wystarczy jedno kliknięcie.

Obecnie centrala Somfy TaHoma®switch jest kompatybilna z następującymi produktami Dakea:

 • Zewnętrzna roleta solarna do okien dachowych (SSR), to  innowacyjny i przyjazny środowisku produkt, który chroni przed nagrzewaniem latem i chłodem zimą, w pozycji zamkniętej tłumi hałasy z zewnątrz oraz podnosi poziom ochrony przeciwwłamaniowej 
 • Otwieracz elektryczny (AMC 100), który stanowi idealne uzupełnienie okien dachowych zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach. Wyposażony w czujnik deszczu zamykający okno automatycznie w przypadku wystąpienia opadów 
 • Roleta solarna do okien do dachów płaskich (FSA), zapewniająca pełne zaciemnienie i chroniąca przed nagrzewaniem
 • Azure Electric (FRE), otwierane elektrycznie okno dachowe do dachów płaskich z płaskim modułem szklanym, zapewniające dodatkowy dopływ światła i świeżego powietrza oraz nadający wnętrzom unikalną esteteykę.

 

Odkrywaj wygodę korzystania z centrali TaHoma®switch przy pomocy przyjaznych aplikacji:

 • Opuszczaj rolety, zamykaj rolety zewnętrzne, steruj świetlikami, oknami dachowymi i oknami do dachów płaskich dzięki poleceniom głosowym. TaHoma®switch jest kompatybilna ze wszystkimi wiodącymi aplikacjami:

(działa wyłącznie przez TaHoma)

 • Twórz scenariusze, by podwyższać komfort swój i swoich najbliższych.

 

Zalety regulacji temperatury panującej w domu

Światło słoneczne ma fundamentalny wpływ na jakość naszego życia i zdrowia. Światło dziennie sprawia, że ludzie są bardziej wydajni, szczęśliwsi, po prostu zdrowsi. Jednakże, warto pamiętać, że nadmierne nasłonecznienie może niestety przyczynić się do przegrzania domu w upalne dni, a tym samym znacznego zmniejszenia komfortu mieszkańców. Dakea oferuje w swojej gamie wysokiej jakości produkty chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem, które, w połączeniu z technologią  io-homecontrol® stosowaną w rozwiązaniach Somfy, zapewniają komfort termiczny dzięki automatycznemu sterowaniu. Projektuj i programuj swoje scenariusze, zarządzaj oknami dachowymi i przesłonami z poziomu swojego smartfona.

TaHoma®switch pomaga chronić przed przegrzewaniem

TaHoma®switch Somfy umożliwia łatwe zarządzanie produktami i urządzeniami marek Dakea i Somfy, tym samym podnosząc komfort życia mieszkanców.

Latem, czujnik słońca umieszczony na fasadzie uruchamia poprzez system TaHoma®switch automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych i wewnętrznych w momencie, w którym wykryje ustalony przez Ciebie poziom promieniowania słonecznego.

Zimą słońce może być wykorzystywane jako dodatkowe, uzupełniające źródło ciepła dla Twojego domu. Czujnik słońca sprawia, że rolety zostaną podniesione, umożliwiając nagrzewanie pomieszczeń dzięki energii słonecznej. Ten sam czujnik zadba także o ich opuszczenie, gdy słońce zajdzie, chroniąc przed wychłodzeniem.

Regulacja temperatury oznacza:

 • Komfort termiczny w pomieszczeniach
 • Prywatność dzięki regulacji rolet i przesłon
 • Zmniejszenie wydatków na klimatyzację
 • Poprawę jakości snu

 

 

CZEMU WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA AUTOMATYZACJĘ OBSŁUGI OKIEN DACHOWYCH?

KOMFORT NA PORZĄDKU DZIENNYM

Pełna kontrola ilości światła oznacza delikatnie wybudzenie każdego poranka i przyjemne, niezakłócone drzemki w ciągu dnia. Zaprogramowanie otwarcie okna 20 min. po wybudzeniu pomoże w pełnym przebudzeniu i zapewni domownikom pełen energii start w nowy dzień.

JAKOŚĆ POWIETRZA

Poprawa jakości powietrza w domu możliwa dzięki zaprogramowanym scenariuszom otwarcia/zamknięcia okien zapewniającym wentylację. W przypadku deszczu, natychmiastowa reakcja czujników w otwieraczu elektrycznym Dakea gwarantuje zamknięcie okien dachowych.

IDEALNA TEMPERATURA

By zapewnić optymalną temperaturę pomieszczenia, zaprogramuj okna dachowe i akcesoria zgodnie z warunkami meteorologicznymi na zewnątrz i nasłonecznieniem w danej części dnia i roku.

PEŁNE BEZPIECZEŃSTWO

Przy okazji każdej długiej czy krótkiej nieobecności mieszkańców w domu, zaprogramowane scenariusze w aplikacji TaHoma®switch zamkną okna i rolety zewnętrzne, aktywują alarm i tym samym zadbają o bezpieczeństwo domu.

PRYWATNOŚĆ

Pełna prywatność dzięki zautomatyzowanemu sterowaniu rolet zewnętrznych – centrala TaHoma®switch daje pewność, że nawet wieczorami dom pozostanie kameralną przestrzenią, w której domownicy mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie. 

GDZIE KUPIĆ?

By uzyskać pełną profesjonalną pomoc przy wyborze kompatybilnych produktów i akcesoriów Marek Dakea i Somfy najlepiej skontaktować się bezpośrednio z jednym z producentów i przekazać projekt danej inwestycji. Jeśli zaś wiesz czego potrzebujesz i chcesz po prostu szybko dokonać zakupu skorzystaj z mapy dystrybutorów: https://dakea.pl/gdzie-kupic/ lub zajrzyj do sklepu online: https://sklep-dakea.pl.dakea.co.uk/.

 

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.