Porady

Jak dobrać roletę zaciemniającą do okna dachowego?

Rolety zaciemniające pozwalają w łatwy sposób kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczeń na poddaszu. Dzięki tej funkcji roleta zaciemniająca ma niebagatelny wpływ na to, jakie warunki panują na poddaszu i to od niej zależy, czy w urządzonych na poddaszu pokojach faktycznie będziemy się czuli komfortowo. Jak dobrać rolety zaciemniające do okien dachowych i dlaczego warto wyposażyć w nie okna na poddaszu?

Roleta zaciemniająca – dlaczego okno dachowe powinno ją mieć?

Roleta zaciemniająca do okna dachowego pozwala prawie w 100% zaciemnić pomieszczenie i w ten sposób skutecznie zablokować napływ światła do wnętrza w chwilach, gdy jego nadmiar jest niepożądany. Z tego powodu roleta zaciemniająca to obowiązkowy element doposażenia okna dachowego np. w sypialni, w której szczególnie ważne są wygoda i prywatność. Rolety zaciemniające sprawdzą się jednak w praktyce w każdym pomieszczeniu na poddaszu – łatwo wyobrazić sobie szereg sytuacji, w których szukamy na poddaszu cienia, nie tylko w lecie. Zacienione pomieszczenia nie nagrzewają się tak szybko, a więc roleta zaciemniająca pomoże Ci też utrzymywać optymalną temperaturę na poddaszu nawet w upalne dni. Warto też wiedzieć, że rolety zaciemniające występują w różnych wariantach i o ile roleta zaciemniająca prawie całkowicie blokuje dostęp światła, roleta przyciemniająca jedynie ogranicza jego dopływ i pozwala uzyskać przyjemne, rozproszone światło we wnętrzu. Rolety do okien dachowych zapewniają przy tym większą prywatność, zwiększają walory estetyczne wnętrza i jego funkcjonalność. Innym rozwiązaniem są zewnętrzne rolety do okien dachowych, które dodatkowo tłumią hałas i zwiększają bezpieczeństwo w budynku.

Rolety zaciemniające
rolety zaciemniające do okien dachowych jakie wybrać

Rolety zaciemniające i ich rodzaje

Wewnętrzne rolety zaciemniające to jeden z dostępnych wariantów rolet dedykowanych do okien połaciowych. Roleta zaciemniająca ma za zadanie prawie całkowicie blokować światło. Z kolei wewnętrzne rolety przyciemniające pozwalają redukować ilość światła w pomieszczeniu, ale nie zaciemniają go całkowicie, dzięki czemu w pomieszczeniu panują dobre warunki do wypoczynku i aktywności. Rolety przyciemniające są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu na poddaszu. Jeśli jednak zależy Ci nie tylko na możliwości regulowania natężenia światła we wnętrzach, ale chcesz też chronić pomieszczenia na poddaszu przed nadmiernym nagrzewaniem się w lecie, powinny zainteresować cię rolety zewnętrzne do okien dachowych. Jednym z rozwiązań jest półprzezroczysta markiza termoizolacyjna, która zapobiega przegrzaniu się pomieszczenia i zatrzymuje 80% promieniowania cieplnego bez ograniczania widoku. Najbardziej wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest natomiast zewnętrzna roleta zaciemniająca solarna, dzięki której zyskasz efekt całkowitego zaciemnienia i 100% intymności, a także ograniczysz dochodzące z zewnątrz hałasy. Zewnętrzna roleta jest też dodatkowym zabezpieczeniem przed intruzami. Najnowsza zewnętrzna roleta solarna SSR Dakea jest jednocześnie w pełni przyjazna środowisku, niezwykle wygodna w obsłudze i dodatkowo chroni poddasze przed przegrzewaniem w lecie i chłodem zimą.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.