Porady

Jak wybrać odpowiednie żaluzje poziome?

Żaluzje poziome to znane i dość często stosowane akcesoria do okien. Żaluzja pozioma przydaje się niezależnie od pory roku, umiejscowienia okna i przeznaczenia pomieszczenia. Dodatkowo nowoczesne żaluzje poziome są nie tylko niezwykle uniwersalne, ale też łatwe w obsłudze i montażu. Wyjaśniamy, jak dobrze dobrać żaluzje poziome do okna i podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze.

Jakie funkcje pełnią żaluzje poziome?

Żaluzje poziome pozwalają w prosty i skuteczny sposób kontrolować ilość i natężenie światła docierającego do wnętrza. Dzięki ich zastosowaniu można w pomieszczeniu dostosowywać warunki oświetleniowe do zmieniających się potrzeb i zapewnić w nim komfort, niezależnie od tego, czy potrzebujemy chwili relaksu w lekko zaciemnionym wnętrzu, czy dobrego oświetlenia do pracy. Żaluzje poziome można przy tym dowolnie regulować, by kontrolować kąt padania światła, a także podnieść, gdy zachodzi taka potrzeba. Żaluzje poziome przydadzą się też, gdy chcemy zapewnić sobie we wnętrzu, np. łazience, pełną prywatność i swobodę lub po prostu nadać wnętrzu przyjemny i nowoczesny styl.

Na co zwrócić uwagę, kupując żaluzje poziome?

Żaluzje poziome kupujemy z myślą o długim użytkowaniu, warto więc przede wszystkim zwrócić przy ich wyborze uwagę na jakość wykonania, trwałość, użyte materiały i cechy konstrukcyjne, które zapewnią żaluzjom bezawaryjne działanie. Żaluzja pozioma wykonana z odpornego, wytrzymałego, łatwego do oczyszczenia i stylowo wyglądającego aluminium ma bez wątpienia najwięcej zalet i to właśnie ten wariant żaluzji jest najczęściej wybierany. Aluminiowe żaluzje są też odporne na wilgoć, a więc świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, także w łazience czy kuchni. Nie bez znaczenia są też różne rozwiązania ułatwiające obsługę żaluzji. Dobrze, by żaluzja pozioma zapewniała precyzyjną regulację natężenia światła i możliwość zablokowania w dowolnym położeniu, a jej obsługa była intuicyjna. Równie istotne jest również to, w jaki sposób montuje się dane żaluzje poziome do okna. Im sposób montażu prostszy, mniej inwazyjny i czasochłonny, tym lepiej.

Jak dobrać właściwe żaluzje poziome do okna?

Dobierając żaluzje poziome, warto pamiętać o wcześniej wspomnianych parametrach związanych z trwałością osłon i komfortem ich użytkowania. Koniecznie też należy zadbać o to, by żaluzja była dobrze dopasowana do rozmiaru okna. Za wąskie czy za krótkie żaluzje poziome nie będą po prostu skuteczne, a zbyt szerokie trudno będzie obsługiwać, o ile w ogóle będzie to możliwe. Dlatego zadbaliśmy o to, by żaluzje poziome Dakea idealnie pasowały nie tylko do najpopularniejszych rozmiarów okien Dakea, ale też większości innych okien dostępnych na rynku (m.in. VELUX®, FAKRO®, RoofLITE). Żaluzje poziome Dakea cechuje wysoka jakość i solidność wykonania, duża trwałość i odporność na zużycie, a także wyjątkowa estetyka i klasyczny design. Oferowane przez nas żaluzje nie sprawią Ci też najmniejszych problemów przy instalacji – montaż nie zajmuje więcej niż 5 minut, a same żaluzje działają bezprzewodowo. Są też proste w codziennej obsłudze i bez trudu można je w razie potrzeby oczyścić.

Sprawdź, wszystkie zalety, jakie oferują żaluzje poziome Dakea, a jeśli będziesz mieć jakieś pytania, nasi doradcy służą wsparciem i fachową poradą. Zapraszamy!

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.