Porady

Jaką osłonę przeciwsłoneczną wybrać na okno dachowe?

Okna dachowe skuteczniej oświetlają poddasze niż standardowe okna elewacyjne. Jednocześnie przez okna połaciowe do wnętrza dociera duża ilość promieni słonecznych, zwłaszcza w przypadku okien skierowanych na południe. Aby słońce nie przeszkadzało Ci pracować i wypoczywać na poddaszu, przyda Ci się dobrze działająca osłona przeciwsłoneczna na okno, a my podpowiemy Ci, jakie rozwiązania chroniące przed słońcem masz do wyboru.

Dlaczego osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe jest niezbędna?

Osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe jest koniecznością, jeśli chcesz w pełni cieszyć się komfortem na poddaszu każdego dnia. Osłona przeciwsłoneczna na okno pozwoli Ci decydować, jaka ilość światła w danym momencie ma docierać do pomieszczenia, a przede wszystkim zablokuje wpadające przez okno dachowe promienie słoneczne, dzięki czemu olśnienie słońcem nie będzie przeszkadzać Ci w pracy przy monitorze, oglądaniu telewizji, ani nie obudzi Cię w słoneczny poranek. Warto też pamiętać, że przenikające przez szybę promienie słoneczne nagrzewają szybę okna i powodują nagrzewanie się poddasza, co w upalne dni może być szczególnie uciążliwe, a nawet sprawić, że przebywanie w pokoju pod dachem stanie się wręcz niemożliwe. Osłona przeciwsłoneczna na okno połaciowe pozwoli Ci uniknąć tych problemów i zapewni Ci dobre warunki do pracy i relaksu pod dachem nawet w wyjątkowo słoneczny dzień.

osłona przeciwsłoneczna na oknie dachowym w pokoju na poddaszu

Klasyczne osłony przeciwsłoneczne na okno dachowe – rolety i żaluzje

Jako skuteczna osłona przeciwsłoneczna na okno na poddaszu doskonale sprawdzą się rolety wewnętrzne i klasyczne żaluzje poziome. W naszej ofercie znajdziesz rolety wewnętrzne na okna dachowe w dwóch głównych wariantach. Są to: roleta przyciemniająca RHA, która oferuje delikatne rozproszenie i częściowe zatrzymanie światła oraz prawie całkowicie blokująca dostęp światła roleta zaciemniająca DUA. Obie rolety przeciwsłoneczne zaprojektowaliśmy w taki sposób, by były maksymalnie łatwe w obsłudze i montażu, a przy tym odporne na upływ czasu i zabrudzenie oraz stylowo zdobiły wnętrze. Jako dobrze działająca osłona przeciwsłoneczna na okno sprawdzi się również doskonale popularna żaluzja pozioma PAA. Żaluzje poziome zapewniają kontrolę ilości światła wpadającego przez okno w dachu, są bardzo estetyczne, a do tego świetnie nadają się do montażu w kuchni lub łazience, ponieważ ich aluminiowa konstrukcja jest odporna na działanie wilgoci. Nasze rolety i żaluzje są idealnie dopasowane do oferowanych przez nas okien, ale też pasują do okien dachowych Dakea, VELUX®, FAKRO®, Optilight®, Keylite®, Starlite®, RoofLITE+ i DAKSTRA, a więc ich rozmiar łatwo dobierzesz, korzystając z informacji umieszczonych na tabliczce znamionowej okna. Możesz też dobrać kolor rolety do swoich preferencji lub wystroju wnętrza.

Osłona przeciwsłoneczna na okno dla bardziej wymagających

Jako osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe, która jednocześnie wyjątkowo skutecznie zapobiega nagrzewaniu się poddasza, polecamy z kolei zewnętrzną markizę na okno dachowe pasującą do większości okien dachowych na rynku. Markiza termoizolacyjna MIA z naszej oferty w przyjemny sposób rozprasza promienie słoneczne i zatrzymuje 80% światła słonecznego jeszcze przed szybą, co chroni wnętrze przed przegrzewaniem nawet w bardzo ciepłe dni. Markiza termoizolacyjna nie ogranicza widoku, ponieważ jest wykonana z półprzezroczystego materiału, atrakcyjnie prezentuje się na oknie, a podczas deszczu tłumi hałas uderzających w okno kropel deszczu. Zadbaliśmy również o to, by markiza była przyjazna w obsłudze i instalacji (ta zajmuje nie więcej niż 5 minut!), a także była dostatecznie odporna i trwała, by przetrwać różne zjawiska pogodowe. Natomiast najbardziej wielofunkcyjna osłona przeciwsłoneczna na okno to przyjazna środowisku solarna roleta zewnętrzna SSR, która chroni poddasze przed przegrzewaniem latem i chłodem zimą, zamknięta redukuje hałasy i zapewnia domownikom bezpieczeństwo, pełniąc funkcję skutecznej bariery antywłamaniowej. Sterowana pilotem i napędzana energią słoneczną zewnętrzna roleta solarna SRR to wysokiej jakości, innowacyjne i maksymalnie praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na maksymalnym komforcie na poddaszu, ułatwionej obsłudze i kompleksowym działaniu osłony przeciwsłonecznej na okno.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.