Porady

Moskitiera okienna, czyli jak skutecznie ochronić się przed owadami?

Moskitiera okienna ma jedno proste, ale bardzo ważne zadanie – ma chronić dom przed insektami i zapewniać domownikom komfort nawet wówczas gdy każde inne miejsce opanowały bzyczące, kąsające i irytujące owady. Moskitiery okienne są w okresie wiosny, lata i jesieni jedynym skutecznym sposobem na zabezpieczenie domowego azylu przed inwazją uciążliwej grupy insektów. Co warto wiedzieć przed zakupem moskitiery na okno i jaką siatkę przeciw owadom wybrać?

Jak działa moskitiera okienna?

Moskitiera okienna to specjalna siatka o bardzo drobnych oczkach, która przepuszcza powietrze i światło, ale blokuje dostęp do wnętrza domu owadom. Tego rodzaju siatka może być zamontowana w praktyce na każde okno, również okno dachowe. Dobrze dobrana moskitiera na okno uzupełniona o siatkę przeciw owadom mocowaną w drzwiach to gwarancja, że żaden niechciany gość nie przedostanie się do wnętrza domu, nie będzie kąsał, mącił spokoju domowników i im zagrażał. Pamiętajmy, że owady są nie tylko niezwykle denerwujące, ale również pozostawiają po sobie zabrudzenia, a przede wszystkim mogą roznosić groźne choroby.

moskitiera okienna Dakea na owady w sypialni

Moskitiery okienne – rodzaje siatek okiennych przeciw owadom

Moskitiery okienne dostępne są w różnych wariantach. Niewątpliwie najbardziej popularnym wyborem jest rolowana moskitiera do okien dachowych, którą w szybki i prosty sposób da się ustawić w dowolnej pozycji. To moskitiera wygodna w obsłudze, łatwa w instalacji i trwała, o ile zdecydujemy się na produkt dobrej jakości. Moskitiera okienna tego typu jest też bardzo estetyczna, a jej uniwersalne wzornictwo sprawia, że sprawdzi się przy każdej aranżacji i w każdym rodzaju pomieszczenia. Moskitiery okienne ramkowe nie są już tak wygodne w obsłudze, bywają mniej skuteczne i wymagają demontażu na zimę, a także w czasie porządków obejmujących mycie okien. Z kolei najtańsze i proste moskitiery na okna montowane na samoprzylepny rzep to siatki łatwe w instalacji, ale najmniej szczelne i niestety nietrwałe, ponieważ zwykle trzeba wymieniać co sezon. Tego rodzaju prosta moskitiera łatwo też może się uszkodzić pod wpływem silnego wiatru czy deszczu (zwłaszcza, jeśli moskitiera osłania okno dachowe).

moskitiera okienna firmy Dakea

Dobra moskitiera okienna, czyli jaka?

Aby moskitiera okienna dobrze spełniała swoje funkcje, musi dobrze przylegać do szpalety okna i zapewniać szczelność całej konstrukcji. Moskitiera na okno dachowe nie powinna blokować możliwości otwierania okna. Dodatkowo warto przede wszystkim postawić na rozwiązanie trwałe i proste w obsłudze, by obsługa oraz czyszczenie okna połaciowego nie zajmowały zbyt wiele czasu, nie sprawiały kłopotu i nie pociągały za sobą wydatków np. związanych z zakupem nowej moskitiery w miejsce demontowanej podczas porządków.

Nasza propozycja: moskitiera do okien dachowych Dakea

Moskitiera okienna Dakea jest wykonana z materiałów najwyższej jakości i niezwykle dzięki temu wytrzymała, a także estetyczna. Dostępna w naszej ofercie siatka przeciw owadom dzięki temu skutecznie i przez wiele sezonów zabezpiecza pomieszczenie przed dokuczliwymi insektami. Moskitiera okienna Dakea jest przy tym bezproblemowa w obsłudze i czyszczeniu (działa niczym klasyczna zwijana prostym ruchem roleta), nie zasłania widoku za oknem, nie blokuje światła. Moskitiera na okno dachowe Dakea nie utrudnia wentylacji pomieszczenia: okno dachowe może być otwarte, nawet gdy siatka jest maksymalnie opuszczona, a przy okazji jej montaż jest nieskomplikowany i szybki. Moskitiery okienne Dakea są ponadto dostępne w wielu popularnych rozmiarach, idealnie dopasowanych do okien dachowych Dakea. Można montować je także w połączeniach okien typu „kolanko”. Nasze moskitiery okienne objęte są też 2-letnią gwarancją.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.