Porady

Okna dachowe a oszczędność energii – jakie modele będą najlepsze dla domu energooszczędnego?

Oszczędność energii to znak współczesności. Wszyscy chcemy minimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko i dostrzegamy potrzebę ograniczania strat energii. Energooszczędne okna dachowe są zresztą nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale równie korzystne dla naszych portfeli. Jako odpowiedzialna społecznie firma stale udoskonalamy tworzone przez nas okna połaciowe, w tym także nowoczesne okna do domu energooszczędnego. Które okna dachowe Dakea warto wybrać, poszukując realnych oszczędności?

Czym powinny charakteryzować się okna do domu energooszczędnego?

Odpowiednio dobrane okna dachowe to kluczowy czynnik w bilansie energetycznym domu. Okna połaciowe o wysokim współczynniku przenikania ciepła można porównać do stale odkręconych kurków w kuchennym kranie – przez nieefektywne energetycznie okna o niskich parametrach termoizolacyjnych ciepło ucieka w zastraszającym tempie. Według szacunków ekspertów nawet ok. 20-40% ciepła wydostaje się z budynku właśnie przez okna. Energooszczędne okna dachowe powstały po to, by takiej sytuacji przeciwdziałać. Ich specjalna konstrukcja oparta na idealnym dopasowaniu poszczególnych elementów ramy, zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego i wypełnienie przestrzeni międzyszybowych gazami szlachetnymi są gwarancją maksymalnego poziomu termoizolacji. W prostych słowach: energooszczędne 3-szybowe okna dachowe znacznie redukują ucieczkę ciepła przez dach i w ten sposób korzystnie wpływają na opłaty za ogrzewanie. Najlepsze okna do domu energooszczędnego to w praktyce te okna dachowe, których parametry techniczne związane z wydajnością energetyczną są maksymalnie wyśrubowane. Chodzi w tym wypadku przede wszystkim o współczynnik przenikania ciepła (im niższy, tym lepiej), klasę przenikalności powietrza oraz zastosowanie niskoemisyjnych powłok, które zatrzymają ciepło w pomieszczeniu zimą i ochronią poddasze przed nagrzewaniem w okresie letnim. W naszej ofercie standardy te spełniają w 100% energooszczędne 3-szybowe okna dachowe z serii Energy.

Energooszczędne okna dachowe
okna do domu energooszczędnego

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe – wybór dla najbardziej wymagających

Okna dachowe Dakea z serii Energy to szeroka gama okien, których cechą wspólną jest wysoka wydajność energetyczna. Do dużej rodziny produktów Energy należą tylko i wyłącznie energooszczędne 3-szybowe okna dachowe. Wszystkie modele opatrzone tą nazwą to właśnie najlepsze okna do domu energooszczędnego. Najdoskonalszymi parametrami wśród nich wyróżniają się energooszczędne okna dachowe Dakea Ultima Energy, które wypełniamy gazem kryptonem i wyposażamy w specjalne powłoki odbijające ciepło. Współczynnik przenikania ciepła U(w) w przypadku okien Ultima Energy nie przekracza 1 W/m2K co jest jednym z najlepszych wyników dla okien połaciowych dostępnych na rynku.

Okna dachowe Dakea Better Energy to również energooszczędne 3-szybowe okna połaciowe, w których zastosowany jest gaz argon. Dzięki tej zmianie okna z tej serii są nieco tańsze, ale nadal spełniają wszelkie wymogi typowe dla okna do domu energooszczędnego (doskonała wartość współczynnika U(w, zarówno samej szyby, jak i ramy okiennej). Ponieważ mamy świadomość, że nie każde pomieszczenie w domu wymaga montażu okien o najwyższych parametrach technicznych, w naszych propozycjach znajdują się również bardziej uniwersalne okna połaciowe Dakea Good Energy. Są to doskonałej jakości wydajne energetycznie trzyszybowe okna w ekonomicznym wariancie. Wszystkie wspomniane okna dostępne są zarówno w wersji z PVC, jak i jako okna drewniane. Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe Dakea z rodziny Energy występują ponadto w wielu rozmiarach, również tych mniej typowych, mają hartowane wzmacniane szyby i objęte są 20-letnią gwarancją.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.