Porady

Okna dachowe do płaskiego dachu. Co trzeba wiedzieć przed ich zakupem?

Okna dachowe z reguły kojarzą się z modelami zainstalowanymi w spadzistych dachach z różnego rodzaju pokryciem. Nie należy jednak zapominać, że oprócz nich wyróżniamy jeszcze tak zwane stropodachy, którym poświęcone są specjalnie zaprojektowane modele. Okna do płaskiego dachu charakteryzują się specjalnymi właściwościami i funkcjami. Przedstawiamy zbiór informacji na temat tego, co warto o nich wiedzieć.

Czym charakteryzują się dachy płaskie?

Najprościej rzecz ujmując, okno do dachu płaskiego stworzone zostało z myślą o specyficznej konstrukcji i bryle budynku, w której zainstalowanie okien fasadowych jest niemożliwe. Zapewniają one dostęp do naturalnego światła dziennego, umożliwiając tym samym codzienne funkcjonowanie i pełen komfort domowników. Światło słoneczne wpada przez okna tego typu prosto do pomieszczenia, zapewniając mu idealne doświetlenie. Specyfika umiejscowienia równolegle do podłogi sprawia, że jeśli okna do płaskiego dachu zamontowane są idealnie nad najważniejszymi punktami mieszkania, rozproszone promienie słoneczne docierają praktycznie do każdego kąta mieszkania, czyniąc je wygodnym i przytulnym miejscem do życia. Warto nadmienić, że odpowiednia ilość okien dachowych zapewnia większość ilość światła, dodatkowo modele otwierane elektrycznie pozwalają na zwiększenie efektywności wentylacji. Biorąc pod uwagę, że okna otwierane elektrycznie są wyposażone w czujnik deszczu, możemy czuć się bezpiecznie, gdyż zamkną się samodzielnie w razie niespodziewanych opadów.

Jak dopasować okno dachowe do płaskiego dachu?

Ze względu na swoją konstrukcję, okna do płaskiego dachu muszą odpowiadać szczególnym potrzebom. Przede wszystkim muszą się wyróżniać wyjątkową wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie powinny zapewniać maksymalny komfort termiczny i akustyczny we wnętrzu. Z myślą o tym powstały okna do płaskiego dachu Dakea Azure Fixed i Azure Electric, przeznaczone do budynków o charakterze użytkowym, których kąt nachylenia dachu mieści się w przedziale 5° do 15°. Oba wykonane zostały z wysokiej jakości PCV. Posiadają specjalną powłoką “easy-to-clean” zastosowaną na hartowanej szybie zewnętrznej. Charakteryzują się nie tylko atrakcyjnym, nowoczesnym designem, ale także łatwością czyszczenia i pielęgnacji. Od strony wewnętrznej wyposażone są w bezpieczną szybę laminowaną. Wyróżniają się również wyjątkowo prostym montażem, a w zestawie dołączonym do każdego z modeli znajdują się wsporniki i śruby mocujące. Ich wytrzymałość, jakość i funkcjonalność potwierdza aż 10-letnia gwarancja. Okna do płaskiego dachu Dakea Azure Electric dodatkowo są kompatybilne z systemem TaHoma Switch, dzięki czemu możliwe jest zdalne otwieranie okna. Silnik napędowy jest ukryty w oknie i niewidoczny, zapewniając estetyczny wygląd produktu.

Dodatkowe akcesoria do okien do dachów płaskich

Oprócz samych okien do płaskiego dachu, w naszej ofercie znajdują się także dodatkowe akcesoria montażowe i komfortowe, przeznaczone do modeli tego typu. Elementem, w który bez wątpienia warto wyposażyć swoje okna, jest roleta solarna do okna do dachów płaskich. Reguluje ona poziom naświetlenia, zapewniając nawet całkowite zaciemnienie wnętrza. Dzięki specjalnej aluminiowej warstwie pozwala też zatrzymać do 51% ciepła. Co więcej, jest to produkt zasilany energią słoneczną, co czyni go ekologicznym i ekonomicznym. Wytrzymała bateria pozwala wykonać 600 pełnych cykli otwarcia i zamknięcia bez potrzeby ładowania.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.