Porady

Okna dachowe – fakty i mity

Okna połaciowe są dziś niezwykle popularnym rozwiązaniem i wiele osób decyduje się przy ich użyciu sfunkcjonalizować i uatrakcyjnić wnętrza zlokalizowane na poddaszu. Okna dachowe mają wiele zalet, które warto poznać. Dobrze jest też mieć świadomość, że niektóre opinie na ich temat nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Co warto wiedzieć na temat okien dachowych? Które informacje na ich temat to jedynie mity, a które opisują ich rzeczywiste walory?

Okno połaciowe jest niewygodne w użyciu i eksploatacji – mit!

Okna dachowe mogą wydawać się kłopotliwe w obsłudze. Niektórzy podejrzewają, że trudno się je otwiera i niewygodnie myje. Tymczasem fakty są zupełnie inne.

Nowoczesne okna połaciowe to doskonale przemyślane pod względem konstrukcyjnym rozwiązania, które w obsłudze nie sprawiają najmniejszej trudności. Mechanizmy otwierania implementowane w oknach wytwarzanych przez naszą firmę zostały tak zaprojektowane, by okno połaciowe można było otwierać bez trudu i wysiłku, rozszczelniać w prosty sposób, bez problemu wybierać i stabilizować pozycję ich skrzydeł, a także wygodnie myć.

W naszej ofercie dostępne są ponadto okna dachowe odporne na zabrudzenia i wilgoć (idealne do kuchni czy łazienki), które nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ani lakierowania. Do niektórych modeli okien montujemy również tzw. samoczyszczące się szyby powleczone specjalną tytanową powłoką czyszczącą okno wodą deszczową, dzięki którym konserwacja szkła od zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsza.

Warto również wiedzieć, że nawet okna dachowe zamontowane w trudnodostępnym miejscu nie muszą sprawiać na co dzień problemów. Nowoczesne okna dachowe można otwierać zdalnie, a niektóre potrafią samoczynnie zamykać się w czasie deszczu.

Montaż okna dachowego jest trudny i czasochłonny – mit

Montaż okien dachowych naszej produkcji jest też wyjątkowo nieskomplikowany i daje pełną gwarancję bezpieczeństwa oraz stabilności konstrukcji. Czas montażu znacznie skracają zwłaszcza kołnierze montażowe, które dodatkowo zapewniają maksymalną szczelność okna dachowego i zapobiegają stratom ciepła.

Warto również wiedzieć, że każdy element okna dachowego i dedykowanego do niego kołnierza jest szczegółowo testowany i dopiero gdy zyskamy pewność, że wszystkie komponenty idealnie do siebie pasują, mogą one trafić do użytku.

Podsumowując, dzięki ogromnej precyzji wykonania okna dachowe Dakea są w 100% szczelne, a rekomendowana przez nas wygodna metoda montażu okna z zastosowaniem orginalnego kołnierza pozwala oszczędzić czas i uniknąć błędów podczas prac montażowych. Użycie kołnierza gwarantuje jednocześnie, że okno dachowe nie będzie przeciekać ani nie przyczyni się do wyziębienia pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu.

Okno dachowe może być zagrożeniem – mit!

Przeświadczenie, że okna dachowe mogą być zagrożeniem to kolejny mit. Niektórzy twierdzą, że okno połaciowe może się łatwo stłuc i zranić domowników. Dla innych okno dachowe to potencjalne zaproszenie dla włamywacza, a jeszcze inni boją się zalania poddasza wodą opadową.

Po pierwsze: okna połaciowe z naszej oferty wyposażamy w szyby z hartowanego wyjątkowo mocnego szkła, a wewnętrzna laminowana szyba okna nie wpadnie do środka pomieszczenia, nawet jeśli zewnętrzna zostanie w wyjątkowych okolicznościach stłuczona.

Po drugie – okna dachowe zawsze można doposażyć w rolety zewnętrzne, które są doskonałym zabezpieczeniem przed niepożądanymi gośćmi czy szczególnie nieprzyjazną aurą – gradobiciem, wiatrem itp. O nieszczelność okien dachowych nie powinniśmy się też bać, jeśli zostały zamontowane przez fachowców, a ci zastosowali kołnierze zgodnie z zaleceniem producenta.

Okna dachowe są drogie – mit!

Okna połaciowe to inwestycja, której koszt rozkłada się na lata. Jeśli wybieramy dobrej jakości okna dachowe wykonane z dużą starannością z trwałych i wytrzymałych materiałów, na które również otrzymujemy wieloletnią i zbywalną gwarancję oraz serwis, możemy mieć pewność, że będą bezproblemowo służyły nam naprawdę bardzo długo, a wówczas koszt przeliczony na czas użytkowania okien dachowych staje się znikomy. Zaadaptowanie nieużywanej przestrzeni na poddaszu daje też często właścicielowi budynku większe możliwości. Niektóre podniosą komfort życia domowników, inne mogą czasem mieć również pozytywne przełożenie na finanse osoby decydującej się na zakup okna dachowego. Tak jest np. w przypadku najmu lokalu czy wykorzystania poddasza w roli dodatkowego miejsca do pracy, magazynu, biura itp.

Istnieją energooszczędne okna połaciowe – prawda!

Okna dachowe, które mamy przyjemność produkować, to okna najnowszej generacji. Ekologia i oszczędność energetyczna są dla nas równie ważne, jak bezpieczeństwo i komfort użytkowania naszych produktów, dlatego w naszej ofercie dostępne są również okna z serii Good, Better i Ultima, takie jak energooszczędne okno dachowe Ultima Energy z pakietem szybowym wypełnionym kryptonem czy energooszczędne okno dachowe z trzyszybowym pakietem dwukomorowym Better Energy lub Good Energy, w którym przestrzenie międzyszybowe wypełnione są argonem. Wspólną cechą okien dachowych z tej kolekcji jest to, że zapewniają one bardzo dobrą izolację cieplną, ograniczają straty ciepła w zimie, jak również redukują ilość ciepła dostającego się do środka w lecie. Okna trzyszybowe charakteryzuje lepsza wartość współczynnika U, zarówno samej szyby, jak i całego okna, co może wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania, a także ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.