Porady

Roleta solarna SSR – idealne rozwiązanie na zimę i lato

Przyjazna środowisku roleta solarna SSR to zewnętrzna roleta na okno dachowe, która oszczędza energię i chroni komfort domowników przez cały rok, a przy tym jest jeszcze lepsza niż jej poprzedniczki. Sprawdź, jak bardzo rolety zewnętrzne solarne Dakea udoskonalają okna dachowe i dlaczego ich montaż tak bardzo się opłaca.

Jak działa najnowsza solarna roleta zewnętrzna Dakea?

Solarna roleta zewnętrzna SRR to estetyczna, wytrzymała i wielofunkcyjna roleta na okna dachowe, która nie potrzebuje tradycyjnego zasilania i nie wymaga skomplikowanego montażu. Roleta solarna jest zasilana przez panel fotowoltaiczny, a jej obsługa jest banalnie prosta i wyjątkowo wygodna. Roleta obsługiwana jest za pomocą pilota radiowego, który jest z nią fabrycznie sparowany. Cały zestaw oparty jest na systemie io-homecontrol® i może bez przeszkód uzupełnić system zdalnej obsługi tzw. inteligentnego domu. Zamknięta zewnętrzna roleta solarna zapewnia dodatkową ochronę przeciwwłamaniową, a jednocześnie całkowicie zaciemnia i skutecznie wycisza pomieszczenie. Solarna roleta zewnętrzna SSR pozwala ponadto zachować optymalną temperaturę na poddaszu, chroniąc pomieszczenia pod dachem przed wyziębieniem podczas zimy i latem przed przegrzaniem. Dodatkowo niezależnie od pory roku zewnętrzne rolety solarne pozwalają mieszkańcom domu chronić swoją prywatność. A wszystkie te zadania roleta solarna Dakea realizuje bez zużycia energii elektrycznej, a więc negatywnego wpływu na środowisko. W pełni naładowana bateria wystarczy, by 100 razy otworzyć i zamknąć roletę! Co jednak w praktyce sprawiło, że zewnętrzna roleta solarna tak szybko zdeklasowała konkurencyjne produkty i na jej montaż zdecydowało się już tak wiele osób? Tajemnica tkwi nie tylko w innowacyjności tego rozwiązania, ale też jego wysokiej użyteczności i uniwersalności.

roleta zewnętrzna solarna SSR do okien DAKEA

Zewnętrzna roleta solarna – ochrona i maksymalny komfort przez cały rok

Solarna roleta zewnętrzna SSR nie tylko zwiększa bezpieczeństwo domu, utrudniając dostęp do jego wnętrza intruzom, ale też na wiele sposobów chroni komfort domowników. W słoneczne dni roleta całkowicie blokuje dopływ światła, zacienia wnętrze i zapobiega nagrzewaniu się poddasza. Przez cały rok stworzone przez nas rolety zewnętrzne solarne skutecznie blokują hałas i dźwięki dochodzące z otoczenia, dzięki czemu pozwalają w pełnym spokoju odpoczywać lub pracować na poddaszu. W czasie chłodniejszych miesięcy rolety zewnętrzne solarne SRR w istotny sposób zwiększają izolację termiczną okien dachowych i zapobiegają stratom ciepła. W praktyce więc roleta solarna pozwala oszczędzać energię na dwa sposoby. Sama nie zużywa energii elektrycznej, ponieważ jest zasilana przez panele słoneczne, a dodatkowo zwiększa nawet do 16% izolację termiczną okna dachowego (w zależności od pakietu szybowego okna), a to może przełożyć się na odczuwalną redukcję kosztów ogrzewania. Warto również wiedzieć, że zamknięta roleta SRR nie blokuje możliwości otwarcia okna, a więc na poddaszu można bez ograniczeń cieszyć się dostępem świeżego powietrza. 

Gdzie może być zastosowana zewnętrzna roleta solarna SSR?

Solarne rolety zewnętrzne Dakea zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich montaż był możliwy w przypadku każdego pokrycia dachowego. Roleta może też być montowana na dachach o różnym kącie nachylenia (15-90°), zarówno w prywatnych domach, budynkach mieszkalnych, jak i wszelkiego rodzaju obiektach gospodarczych i gmachach użyteczności publicznej. Rolety zewnętrzne solarne Dakea SRR pasują przy tym idealnie do wszystkich rozmiarów okien dachowych Dakea. Ogromnym walorem rolety SRR jest też ułatwiony sposób jej montażu. Montaż rolety nie zajmuje więcej niż pół godziny i może być przeprowadzony również od wewnątrz. Prace montażowe nie wymagają podłączania do zewnętrznego źródła zasilania, wiercenia czy zastosowania kabli. Zewnętrzne rolety solarne SRR można również wyposażyć zainstalowane wcześniej okna dachowe, a więc ich walorami mogą się cieszyć nie tylko właściciele powstających domów, ale też wszyscy, którzy zdecydowali się już na okna dachowe, a teraz chcieliby je udoskonalić, by jeszcze skuteczniej poprawiały warunki życia na poddaszu. Nie bez znaczenia pozostaje też uniwersalny i estetyczny wygląd rolety SRR – to roleta solarna na okna dachowe o nowoczesnym wzornictwie i świetnej jakości wykonania, która z pewnością dobrze będzie się komponowała ze stylistyką każdego budynku.

rolety solarne dachowe na zimę i lato

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.