Porady

Rolety wewnętrzne do okien dachowych. Przegląd rozwiązań

Okna dachowe to najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób na oświetlenie poddasza. Z uwagi na charakterystyczne umiejscowienie w połaci dachu, w zdecydowanej większości wypadków montuje się do nich dodatkowo różnego rodzaju akcesoria. Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań są rolety wewnętrzne do okien dachowych, które pozwalają uzyskać optymalne zacienienie i temperaturę w pomieszczeniu. Oto ich rodzaje i zastosowanie.

Jakie są rodzaje rolet do okien dachowych?

Wszelkiego rodzaju markizy i rolety do okien dachowych stanowią z reguły obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkania położonego na poddaszu. Tworzą izolację cieplną i zapewniają komfort termiczny w pomieszczeniu, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza latem i redukując jego wychładzanie zimą. Jednocześnie redukują ilość promieni słonecznych, które przedostają się do środka budynku, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach takich jak sypialnia, pokój dziecięcy, czy też gabinet.
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje rolet do okien dachowych. Dostępna w naszej ofercie roleta zewnętrzna solarna to przykład pierwszego z nich i jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do montażu po zewnętrznej stronie okna. Rolety wewnętrzne instaluje się od środka, a wśród nich wymienić można kilka różnych wariantów, które omówimy w dalszej części artykułu.

Przyciemniające rolety wewnętrzne do okien dachowych

Rolety wewnętrzne do okien dachowych dzielimy na przyciemniające i zaciemniające. Pierwsza grupa obejmuje wszystkie produkty, które pozwalają ograniczyć dopływ promieni słonecznych i uzyskać przyjemne, rozproszone światło w pomieszczeniu bez całkowitego wyciemnienia. W ofercie Dakea znajdują się dwie propozycje tego typu. Pierwszym z nich jest roleta przyciemniająca (RHA) dostępna w kilku wersjach kolorystycznych. Łagodnie rozprasza światło i zapewnia prywatność, a co więcej jej montaż zajmuje nie więcej niż pięć minut. Wykonana jest wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia poliestru, który wystarczy co jakiś czas przetrzeć jedynie wilgotną ściereczką. Przyciemniająca roleta wewnętrzna na okno dachowe wyposażona jest w prosty mechanizm zwijania, umożliwiając zablokowanie w trzech różnych położeniach. Wyjątkowo prostą obsługę i estetyczny wygląd zapewnia zaś brak jakichkolwiek sznurków czy linek. Alternatywą dla rolety przyciemniające może być żaluzja pozioma (PAA), która pełni podobną funkcję. Wykonana jest z odpornego na wilgoć aluminium, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak kuchnia, pralnia czy łazienka. Żaluzja Dakea działa bezprzewodowo, wyróżnia się klasycznym designem i umożliwia swobodne otwarcie okna.

Rolety wewnętrzne na okno dachowe odbijające światło

Drugim rodzajem rolet wewnętrznych do okien dachowych są modele zaciemniające, których zadaniem jest całkowite zaciemnienie wnętrza poprzez skuteczne zablokowanie dostępu światła. Podobnie jak w przypadku modeli przyciemniających, rolety zaciemniające dostępne w naszej ofercie dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych i zakończone eleganckimi częściami osłony. Instalowane są poprzez wsunięcie w cienką aluminiową prowadnicę, dzięki czemu nie ma w nich żadnych sznurków ani linek. Wykonane są z mocnej i odpornej na zabrudzenia włókniny poliestrowej powlekanej gumą. Ich pielęgnacja również ogranicza się do czyszczenia wilgotną ściereczką od czasu do czasu. Zaciemniające rolety do okien dachowych zapewniają efekt niemal stuprocentowego zaciemnienia, co bywa nieocenione w przypadku pomieszczeń sypialnych, zwłaszcza w miejscach z dużą ekspozycją na słońce. Podobnie jak w wypadku rolety przyciemniającej i żaluzji, objęta jest dwuletnią gwarancją.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.