Porady

Rolety zaciemniające czy przyciemniające

Rolety przyciemniające i rolety zaciemniające pełnią podobne funkcje – blokują dostęp światła do pomieszczenia i przy okazji zapobiegają przegrzewaniu się poddasza w lecie. Nie są to jednak rozwiązania identyczne i równie dobre do każdego pomieszczenia. Kiedy roleta zaciemniająca będzie lepszym rozwiązaniem niż przyciemniająca i co wziąć pod uwagę przy wyborze rolety na okno dachowe?

Jak działają rolety zaciemniające?

Rolety zaciemniające w pełni blokują światło, a więc potrafią w mig zaciemnić pomieszczenie i prawie całkowicie zasłonić widok z obu stron okna. Roleta zaciemniająca na okno dachowe jest wykonana z materiału, który prawie w 100% blokuje światło i w okamgnieniu zamieni dzień w noc. Może to być niezwykle przydatna funkcja w przypadku, gdy roleta okienna ma zostać zainstalowana na oknie połaciowym zamontowanym od strony południa, ale nie tylko. Rolety zaciemniające bardzo mogą być potrzebne również w sypialni, blokując przenikanie światła rankiem i chroniąc nas przed zbyt wczesnym wybudzaniem. Dostępne w naszej ofercie rolety zaciemniające gwarantują pełne zaciemnienie pomieszczenia i zapobiegają nagrzewaniu się wnętrza pod wpływem promieni słonecznych, a przy tym wyróżnia je stylowy i bardzo estetyczny design, prosty montaż i obsługa. Rolety zaciemniające Dakea występują przy tym w wielu rozmiarach i pasują do okien dachowych innych marek.

roleta zaciemniająca Dakea w pokoju dziecięcym

Czym charakteryzują się rolety przyciemniające?

Rolety przyciemniające w odróżnieniu od zaciemniających nie blokują światła całkowicie, ale jedynie redukują jego natężenie w pomieszczeniu i pozwalają uzyskać efekt przyjemnego rozproszenia światła w pokoju. Roleta przyciemniająca na okno dachowe ogranicza więc częściowo dostęp światłu i w ten sposób pozwala kontrolować funkcjonalność pomieszczenia i panujący w nim nastrój, a także ograniczać efekt nagrzewania się poddasza w wyjątkowo słoneczne dni. Ponieważ rolety przyciemniające nie zaciemniają całkowicie wnętrza, są bardziej uniwersalne. Rolety okienne przyciemniające, które znajdują się w naszych propozycjach, charakteryzuje duża trwałość, wysoki standard wykonania i atrakcyjne, nowoczesne wzornictwo. Podobnie jak rolety zaciemniające, również rolety przyciemniające Dakea są bardzo łatwe w obsłudze i proste w montażu, a także dostępne w wielu wersjach, które bez trudu można dopasować do różnych typów okien.

rolety przyciemniające Dakea w domowym biurze

Kiedy wybrać rolety zaciemniające, a kiedy roleta przyciemniająca będzie lepszym wyborem?

Rolety zaciemniające to z pewnością akcesorium, które doskonale sprawdzi się w sypialni. Roleta zaciemniająca gwarantuje, że światła nie wyrwie nas ze snu o świcie czy podczas dziennej drzemki. Dzięki niej możemy też cieszyć się pełną intymnością i tworzyć dobre warunki do niezakłóconego wypoczynku w każdym pomieszczeniu. W zależności od potrzeb domowników rolety zaciemniające można więc śmiało montować nie tylko w sypialni, ale też w łazience, pokoju telewizyjnym czy pokoju dziecięcym – wszędzie tam, gdzie czasem potrzebna nam pełna prywatność lub maksymalne zaciemnienie, jak np. podczas oglądania telewizji w słoneczny dzień. Rolety przyciemniające będą natomiast dobrym wyborem, gdy chcemy pomieszczenie jedynie przyciemnić, ale tak, by mieć do dyspozycji trochę światła potrzebnego do prostych czynności czy pracy. Roleta przyciemniająca zwykle dobrze sprawdzi się więc w pokoju dziennym czy kuchni. Warto również pamiętać, że na jednym oknie można uzyskać wielofunkcyjny efekt, łącząc ze sobą dwa typy rolet – Połączenie typu: roleta wewnętrzna przyciemniająca + roleta zewnętrzna (np. roleta zewnętrzna solarna SSR Dakea) zapewnia prywatność, ochronę poddasza przed przegrzewaniem, możliwość pełnego kontrolowania ilości światła docierającego do wnętrza, a także zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.