Porady

Trwałość drewnianych okien dachowych

Najlepszym i najbardziej funkcjonalnym sposobem oświetlenia poddasza jest zamontowanie okien w połaci dachu. Dla wielu osób problematyczny okazuje się jednak wybór pomiędzy modelami z drewna i PVC. Czym charakteryzują się drewniane okna dachowe, w jakim stopniu są odporne na wilgoć i czy nadają się do każdego pomieszczenia? Objaśniamy.

Okna dachowe drewniane - zalety i charakterystyka

Drewno uważane jest za jeden z najbardziej eleganckich i ponadczasowych materiałów budowlanych i wykończeniowych. W szerokim zakresie stosowane jest w architekturze, wykończeniach, ale także dekoracjach wnętrz, sprawiając, że wnętrze jednocześnie staje się bardziej przytulne, ale też nabiera klasy. Nie bez powodu drewniane okna dachowe cieszą się tak dużym uznaniem i popularnością wśród właścicieli domów.

Z uwagi na konieczność regularnej pielęgnacji i konserwacji, wymagają one jednak o wiele więcej uwagi i troski niż ich odpowiedniki wykonane z PVC. To główny argument, przez który wiele osób decyduje się jednak na nowoczesne okna plastikowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym zależy przede wszystkim na wygodzie. Wbrew krążącym mitom, wcale nie oznacza to jednak, że okna dachowe z drewna są mniej odporne i trwałe niż wersje plastikowe.

Wysokiej jakości drewniane okna dachowe Dakea

Wykorzystując nowoczesne technologie, jesteśmy w stanie zagwarantować okna dachowe drewniane najwyższej jakości. Dzięki temu wszystkie okna dachowe z drewna dostępne w naszej ofercie wykonane są ze szczególnej odmiany drzew, sosny nordyckiej, która z uwagi na ciężkie warunki, w jakich występuje naturalnie, wyróżnia się wyjątkowo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, mniejszym wchłanianiem wilgoci i odpornością na wgniecenia.

Ten starannie wyselekcjonowany surowiec pochodzi z lasów odnawialnych, posiadających certyfikat FSC i stanowi bazę dla wszystkich okien dachowych z drewna w ofercie Dakea. Następnie zostaje poddany rygorystycznym testom i procesom wzmacniającym przy pomocy chociażby kontroli wilgotności. Finalnie każda drewniana rama pokrywana jest dodatkową warstwą zabezpieczającą w postaci ekologicznych farb i lakierów na bazie wody.

Zanim trafią do rąk klientów, nasze okna dachowe poddawane są wielomiesięcznym testom, dzięki którym możemy być pewni najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów. Wśród nich wymienić można między innymi testowanie przy pomocy uderzeń obciążnikiem o wadze 50 kg, wiatrem o prędkości 144 km/h, dźwiękiem o natężeniu 100 dB, czy też 600 litrów wody. Potwierdzają one doskonała trwałość i wytrzymałość naszych okien dachowych.

Drewniane okno dachowe w każdym rodzaju wnętrza

Kwestią wzbudzającą najwięcej wątpliwości jest instalowanie drewnianych okien dachowych w miejscach takich jak kuchnia czy łazienka. Ze względu na ciągłe zmiany temperatur podczas gotowania bądź brania kąpieli, w pomieszczeniach tych występuje wysoka wilgotność, co rodzi obawy o kondycję drewnianej ramy okiennej. Dzięki naturalnym właściwościom sosny nordyckiej, procesom wzmacniającym i dodatkowej warstwie ochronnej nasze okna dachowe drewniane z powodzeniem można zamontować w każdym pomieszczeniu.

Należy jednak pamiętać, że wówczas konieczna będzie regularna konserwacja i systematyczna pielęgnacja przy użyciu przeznaczonych do tego celu preparatów, dzięki czemu zachowają pełną funkcjonalność i walory estetyczne przez długie lata.

Warto zaznaczyć, że wszystkie drewniane okna dachowe Dakea mają swoje plastikowe odpowiedniki z wysokiej jakości PVC, które polecane są osobom, którym zależy przede wszystkim na wygodzie i maksymalnym komforcie bez potrzeby szczególnej pielęgnacji.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.