Porady

Zastosowanie produktów Dakea w inteligentnym domu

Inteligentny dom to już nie tylko moda, ale sposób na życie i trend, który zdominuje budownictwo przyszłości. Istnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w inteligentny dom – systemy tzw. smart home są przyjazne środowisku, oferują nieznany wcześniej komfort i poprawiają bezpieczeństwo. Smart home z produktami Dakea jest na wyciągnięcie ręki. Oto kilka informacji na jego temat.

Inteligentny dom – co to takiego i jakie oferuje korzyści?

Rozwój technologii pozwala dziś zmienić niemal każdy budynek w inteligentny dom. Okna, drzwi, rolety, klimatyzacja i inne urządzenia zainstalowane w tzw. smart home działają wówczas pod pełną kontrolą właściciela domu i tworzą system, którego zadaniem jest poprawa warunków życia domowników, zwiększenie ich bezpieczeństwa, a także oszczędność energii potrzebnej, by zasilić wszystkie sprzęty, w które wyposażony jest inteligentny dom. Dzięki kontroli sterującej do której można podłączyć aż kilkaset urządzeń typu smart, możemy tworzyć reguły optymalizujące przepływ energii w domu. Rolety i okna w takim systemie otwierają się i zamykają zgodnie z ustanowioną regułą, np. o określonej porze lub kiedy temperatura lub poziom wilgotności przekracza określone wartości. Mogą one być też kontrolowane zdalnie, nawet z drugiego krańca kontynentu czy miasta lub poddane automatycznym regułom. Wszystko po to, by żyło nam się wygodniej, a ta wygoda była jak najmniej kosztowna, dla naszych portfeli i dla środowiska. Warto bowiem wiedzieć, że energooszczędność oraz tzw. zielona energia to zjawiska wbudowane w inteligentny dom. Urządzenia domowe właśnie po to między innymi są kontrolowane w smart home, by nie działały, kiedy nie są potrzebne (a więc nie marnowały energii). Duża część rozwiązań tworzących inteligentne domy jest też zasilana przez źródła energii odnawialnej. W taki ekologiczny i ekonomiczny sposób działa właśnie zaprojektowana przez nas zewnętrzna roleta solarna SSR.

Jakie produkty Dakea pomogą Ci stworzyć inteligentny dom?

Dakea od lat dostarcza klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego dzięki naszym produktom możesz łatwo przeobrazić swoje cztery kąty w prawdziwy inteligentny dom. Okna dachowe Dakea, niezależnie od modelu, mogą być automatycznie sterowane (otwierane i zamykane) za sprawą specjalnego elektrycznego otwieracza (AMC 100), który również samoczynnie zamyka okno dachowe w przypadku niespodziewanego deszczu. Napędzana światłem słonecznym roleta zewnętrzna SSR chroni dom przed przegrzewaniem w lecie i chłodem w czasie zimy, wygłusza hałas, zapewnia prywatność i poprawia bezpieczeństwo domowników. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie chroniące przed ciepłem marki Dakea, w które wyposaża się dziś energooszczędne inteligentne domy. Systemy smart home to jednak nie tylko okna czy rolety.


Zarządzanie systemem inteligentnego domu odbywa się dzięki centrali sterującej
. Oferowane przez nas rozwiązania dla inteligentnych domów oparte są na dobrze już sprawdzonym i cenionym systemie io-homecontrol® zastosowanym w SOMFY TaHoma. Dostępna w naszej ofercie centrala Somfy TaHoma®switch pozwala zautomatyzować działanie rolety solarnej SSR, rolety solarnej do okna do dachów płaskich (FSA), okien Azure Electric (FRE) oraz okien dachowych wyposażonych w otwieracz AMC. Dzięki połączeniu wszystkich urządzeń możemy nimi nimi zarządzać i kontrolować panujące warunki w domu za pomocą aplikacji na smartfonie.

Co zyskasz, wybierając okna dachowe Dakea dedykowane do smart home?

Decydując się na rozwiązania Dakea i Somfy, zyskasz nie tylko otwierane pilotem okna. Smart home to w rzeczywistości zdecydowanie więcej. Oferowane przez nas urządzenia tworzą system, który pozwoli Ci wygodnie i z dowolnego miejsca regulować temperaturę w domu, zadbać o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach, oszczędzać energię, planować sposób działania rolet czy okien, a przede wszystkim chronić dom i Twoich bliskich. Możesz dzięki zdalnemu sterowaniu i monitorowaniu urządzeń w czasie rzeczywistym zamknąć okna dachowe w przypadku deszczu, sprawdzić, czy drzwi są zamknięte, gdy jesteś w podróży czy zasunąć rolety zewnętrzne przed nocą, by zabezpieczyć dom przed włamaniem. Okna i rolety to przecież ważny element dla bezpieczeństwa domu. Centrala Somfy Tahoma pozwala na sterowanie oknami, roletami, drzwiami, systemem monitoringu, systemem wejść jak np. bramą garażową. Warto więc przy okazji podkreślić, że io-homecontrol® to jeden z najbezpieczniejszych systemów sterowania inteligentnym domem na rynku (stopień szyfrowania uniemożliwia przestępcom zdobycie kodów do wejścia). Możesz więc z nami zyskać maksymalnie wygodny, ultranowoczesny i bezpieczny inteligentny dom, który dba o Ciebie i Twoją rodzinę.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.