Faq

Czym jest zamarzanie okien dachowych?

Jednym z najważniejszych zadań okien dachowych jest zapewnienie jak największej izolacyjności cieplnej na poddaszu użytkowym. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła okna Dakea spełniają tę funkcję. Zamarzanie okien dachowych (pojawianie się szronu na zewnętrznej szybie) świadczy o wysokiej termoizolacyjności pakietu szybowego. Nie oznacza to jednak, że brak szronu jest wadą okna dachowego – zjawisko to nie dotyczy każdego okna. Obecność szronu na zewnątrz okien dachowych oznacza, że zewnętrzna szyba jest chłodna, czyli nie przenika do niej ciepło, które generujemy w pomieszczeniu za pomocą ogrzewania. Zamarzanie okien dachowych od zewnątrz jest więc całkowicie naturalnym procesem, który wynika z różnic temperatur - nie ma potrzeby ręcznego usuwania lodu z powierzchni okna czy stosowania środków zapobiegających zamarzaniu pary wodnej.

zamarzanie okien

Szron na zewnętrznej powierzchni szyby w niskich temperaturach jest zjawiskiem naturalnym. Świadczy to tylko o wysokiej termoizolacyjności pakietu szybowego. 

Nie ma takiej potrzeby.  Zamarzanie okien dachowych od zewnątrz jest zjawiskiem całkowicie naturalnym.

Powodem występowania tego zjawiska jest najczęściej niedogrzanie pomieszczenia, zbyt duża wilgotność, kłopoty z wentylacją błędnie wykonana odróbka wokół okna dachowego. Jednym z rozwiązań tego problemu może być sprawdzenie skuteczności wentylacji, montaż grzejnika  tuż pod oknem dachowym lub sprawdzenie odpowiedniego montażu szpalet dachowych. Jeśli mimo tego lód nadal osadza się po wewnętrznej stronie okna, skontaktuj się z Obsługą Klienta, aby uzyskać więcej informacji.

Nie, zamarzanie okien od zewnątrz nie jest wynikiem ich wady, w związku z czym nie ma powodu do zgłaszania usterki czy skorzystania z reklamacji. W razie wątpliwości skontaktuj się z Obsługą klienta.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.