Faq

Jak zamontować roletę na okno dachowe?

Wszystkie rolety Dakea są łatwe w instalacji i nie wymagają doświadczenia dekarskiego czy specjalistycznych narzędzi. Na montaż rolety do okna dachowego potrzebujemy zaledwie kilka minut. W przypadku rolety zewnętrznej montaż można przeprowadzić z wnętrza budynku - nie ma potrzeby wychodzenia na dach, możemy jednak dla bezpieczeństwa zlecić montaż fachowcowi. W przypadku rolet wewnętrznych instalacja jest również bardzo łatwa - w zestawie znajdziesz kasetę z prowadnicami, które przytrzymują całość konstrukcji. Nie stosujemy żadnych żyłek czy linek, dzięki czemu montaż jest bardzo prosty.

roleta dachowa

Montaż rolety jest bardzo łatwy. Postępując zgodnie z instrukcją w łatwy i szybki sposób zamontujemy roletę na naszym oknie.

Aby zamontować roletę wewnętrzną, potrzebujesz śrubokręt. Rozpoczynasz od zaczepu rolety na górze okna. Prowadnicę rolety natomiast mocujesz bezpośrednio do ramy okna – lekko i prosto. Nie ma potrzeby montowania żadnych linek czy żyłek.

Tak – na jednym oknie można połączyć dwa rodzaje rolet – wewnętrzną zaciemniającą lub przyciemniającą oraz roletę zewnętrzną. Takie połączenie zapewnia zarówno ochronę przed przegrzewaniem jak również daje przyjemny cień oraz prywatność.

Zewnętrzna roleta solarna SSR pasuje tylko do okien marki Dakea. Nie rekomendujemy instalacji tej rolety na oknach innych marek.

Markizy do okna dachowego Dakea można montować również na okna innych marek, m.in. Velux czy Fakro. Należy w tym celu dokładnie sprawdzić wymiary okna.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.