Faq

Jakie rolety na okna dachowe będą odpowiednie?

Wybór rolety dachowej zależy od usytuowania okna, przeznaczenia pomieszczenia, w którym się znajduje oraz Twoich preferencji. W Dakea znajdziesz zewnętrzne rolety solarne, które są nie tylko wygodne w użytkowaniu (nie pobierają energii z sieci elektrycznej i są sterowane zdalnie). Rolety te szczególnie sprawdzą się tam, gdzie chcesz uzyskać maksymalne zaciemnienie - np. w sypialni. Jeśli jednak chcesz nie tylko chronić pomieszczenie przed zbytnim wzrostem temperatury, ale również zachować jak najwięcej wpadającego światła słonecznego, to rozwiązaniem będzie zewnętrzna markiza termoizolacyjna, która spełni oba te warunki. Markiza termoizolacyjna zapewnia w pomieszczeniu półmrok i także chroni przed wzrostem temperatury. W innych okolicznościach dobrym rozwiązaniem będą uniwersalne rolety i żaluzje wewnętrzne, które zapewnią prywatność.

Blackout blind dark blue installed

Rekomendujemy zakup rolety wewnętrznej (zaciemniającej lub przyciemniającej) lub zewnętrznej – solarnej. Więcej informacji znajdziesz w zakładce “akcesoria komfortowe”.

Najprościej jest sprawdzić symbol rozmiaru okna (np. M6A czy M4A) na tabliczce znamionowej widocznej w górnej części skrzydła po jego otwarciu. Następnie należy dobrać roletę z takim samym kodem rozmiaru.

Jeśli produkt został odpowiednio dobrany do okna dachowego, to powinien pasować idealnie. Sprawdź na tabliczce znamionowej okna dachowego jego rozmiar, a następnie sprawdź, czy zgadza się on z rozmiarem rolety. Jeśli doszło do pomyłki, skontaktuj się z dystrybutorem, o którego zakupiłeś okna i rolety.

Rolety można kupić u dystrybutorów Dakea. Dane dystrybutorów znajdziesz w zakładce “Gdzie kupić”.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.