Faq

Okna dachowe Dakea – co musisz o nich wiedzieć?

Okna dachowe Dakea - co musisz o nich wiedzieć?

Okna dachowe Dakea to nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort termiczny, pomagają doświetlić pomieszczenia na poddaszu, a także przyczyniają się do obniżenia hałasu i podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Wśród okien dachowych Dakea znajdują się okna drewniane oraz okna wyprodukowane z PVC, w tym zarówno dwu-, jak i trzyszybowe. Okna dachowe Dakea są dopasowane wielkością do standardowych rozstawów krokwi. Jednocześnie mają niski współczynnik przenikania ciepła, co podnosi energooszczędność każdego domu. Dzięki oknom dachowym możliwe jest nie tylko rozjaśnienie poddasza, ale i ciekawa aranżacja jego wnętrza.

okna dachowe dakea

Okna dachowe Dakea wyprodukowane są z suszonego drewna sosny nordyckiej pozyskanego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami odnawialnej gospodarki leśnej. Lasy te posiadają certyfikat FSC.

Okno dachowe, podobnie jak większość materiałów budowlanych, ma długą trwałość. Grupa VKR wyprodukowała wiele okien, które dzięki odpowiedniej konserwacji z powodzeniem służą ponad 30 lat.Kluczowe jest jednak, by odpowiednio dbać o okno dachowe, np. poprzez cykliczne lakierowanie drewnianych elementów czy smarowanie zawiasów.

Okno dachowe Dakea możesz uzupełnić produktami wybranymi z szerokiej gamy akcesoriów komfortowych Dakea: rolety zaciemniające i przyciemniające, żaluzje czy też produkty zewnętrzne: rolety solarne, czy markizy termoizolacyjne. Ponadto w ofercie mamy akcesoria ułatwiające otwieranie okien, tj. otwieracz elektryczny i drążek

Konserwacja okien dachowych jest konieczna tylko w wypadku okien drewnianych, które raz na 3-5 lat należy konserwować wodorozcieńczalnym lakierem do drewna. Dodatkowo należy smarować zawiasy oraz czyścić rynienki odwadniające na zewnątrz okna.

Nie – okna dachowe wykonane z PVC wystarczy przemyć, nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych środków. Wystarczy smarować zawiasy oraz czyścić rynienki odwadniające na zewnątrz

Dołącz do naszego newslettera!

Zostaw nam swojego maila i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i ciekawymi inicjatywami!