Faq

Planowanie montażu okna dachowego. Czy montaż okna dachowego zawsze jest możliwy?

Planując montaż okna dachowego często mamy wiele wątpliwości. Zadajemy sobie wiele pytań: czy okna dachowe mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu, czy nasz dach ma odpowiedni kąt nachylenia lub czy pokrycie dachowe nadaje się do instalacji okna dachowego. Przed instalacją okna dachowego pamiętajmy jednak o kilku ważnych zasadach, które mogą wpływać na dalszą eksploatację okna. Okno dachowe powinno służyć nam przez kolejne lata, dlatego warto dobrze przemyśleć jego montaż w danym pomieszczeniu - rozmiar okna, ilość okien czy warunki zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.

planowanie okna dachowego

Tak, okna dachowe Dakea można instalować w dowolnym typie pomieszczenia, pod warunkiem, że jest ono ogrzewane. Świetnie sprawdzą się więc w salonie, sypialni, domowym biurze, jak i w łazience. W pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (kuchnia, łazienka) należy zapewnić odpowiednią wentylację i przygotować się na to, że trzeba będzie częściej lakierować drewniane części okna. Alternatywnie można też kupić białe okna PCV, które są odporne na wilgoć i nie wymagają konserwacji.

Okna dachowe Dakea można zamontować w praktycznie każdym rodzaju pokrycia stosowanego w Europie.

Okna dachowego można montować w każdym dachu o nachyleniu między 15 a 90 stopni, co pokrywa się ze zdecydowaną większością okien dachowych w Europie. Pamiętaj jednak, że w przypadku niektórych modeli okien – np. tych o podwyższonej osi obrotu, te wytyczne mogą być nieco inne.

Tak, ale pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. By ją zapewnić, wytnij otwór w blacie bezpośrednio pod oknem. Możesz użyć siatkowanej maskownicy, by ukryć otwór.

Zalecamy montaż źródła ciepła bezpośrednio pod oknem. Zapewni to właściwą cyrkulację ciepłego powietrza oraz ograniczy do minimum osiadanie wilgoci na szybie.

Tak, kątowniki w kształcie litery „L” można zamontować bezpośrednio do krokwi. Należy jednak pamiętać, że membrana jest zalecana w celu ochrony wnętrza przed wilgocią.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.