Dekarze – wydawana w ramach akcji #DumnyDekarz broszura – to nie tylko zbiór opowieści o tym, czym się zajmuje dekarz, jaką obrał specjalizację i jak to się stało, że postanowił pracować na dachu. W wywiadach bohaterowie zdradzili, jakim pasjom i rozrywkom poświęcają się po zakończonym dniu pracy.

Akcja #DumnyDekarz to kampania społeczna, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka okien dachowych Dakea. Jej misją jest popularyzowanie zawodu dekarza, wspieranie jego rozwoju w Polsce oraz integrowanie środowiska budowlanego wokół wspólnej idei rozwoju profesjonalnego dekarstwa.

 

NA WYSOKOŚCI

Dekarze przywykli do patrzenia na świat z innej perspektywy. „Latający bracia” Bednarscy, jedni z bohaterów pierwszej edycji akcji #DumnyDekarz, ten smak znają od dziecka. Już jako dzieci rozpoczęli przygodę z paralotniarstwem, a mając lat kilkanaście, rozpoczęli latanie z silnikiem. Punktami styku między ich pasją a dekarstwem jest odwaga i przełamywanie lęku otwartej przestrzeni.

Michał Andreskowski, którego sylwetkę przybliżą najnowsze wydanie Dekarzy, stawia na wspinaczkę. Tak jak w dekarstwie, ta rozrywka niesie ze sobą pokonywanie kolejnych etapów, adrenalinę, wysokość i konieczność bycia ostrożnym i uważnym.

TROSZKĘ SPOKOJNIEJ

Myśląc o kolekcjonerstwie, często ma się przed oczami znaczki, pocztówki czy stare monety. Lech Faliszewski posiada ogromną kolekcję ołówków i metrówek, tych drugich ma blisko 680. Dzieciom Stefana Wilusia, spodobała się jazda konna, a że wolał „browar od piwa”, stał się hodowcą koni. I to z sukcesami! Obu panów można poznać bliżej czytając wydanie Dekarze 2/2020.

Daniel Baliński i Marcin Solarek specjalizują się w trudnych realizacjach i z tego powodu stale poszerzają swoją wiedzę, którą również dzielą się na szkoleniach. Pasjonują ich dachy, a czas spędzony na analizach i inwestowanie w nowe technologie pozwolił im opracować własną metodę wykonywania ociepleń nakrokwiowych.

Jeśli marzy Wam się własna, rodzinna winnica w Bieszczadach – z pewnością interesująca okaże się historia Józefa Szmyda. Praca z winogronami, tak jak dekarstwo, wymaga pokory i włożenia ogromu pracy, by było widać efekty.

 

PRZY DUŻEJ PRĘDKOŚCI

Fanom motoryzacji szczególnie spodoba się wydanie Dekarze 1/2020 – pojawiają się w nim m.in. dwa mocno podrasowane i przygotowane do driftu „japończyki”, tzn. Nissan 200SX
i Honda S2000 braci Stawowczyków, motocykl Yamaha Midnight Star, którą porusza się Józef Grobelny, a także wzmianka o Harleyu, którą przemierzył legendarną drogę Route 66.
O przemierzaniu quadem bezdroży wspomina nam w rozmowie Robert Szałęga.

Niezwykle ciekawą historię zaprezentowano w najnowszym wydaniu, bowiem Sebastian Paczkowiski bierze udział w charytatywnych rajdach, przemierzając Europę w dwudziestopięcioletnim Żuku. Kolekcjonuje również stare motocykle, w kolekcji posiada m.in. Simsona SR2 z 1962 roku.

DEKARZE

Pobierając darmową broszurę o profesjonalistach, wspomagasz w ten sposób młodych dekarzy. Za każde unikatowe pobranie publikacji Dekarze 2/2020 Dakea, marka okien dachowych i pomysłodawca akcji przekaże 10 zł na zakup profesjonalnych narzędzi, by ułatwić młodym dekarzom – absolwentom klas dekarskich –  rozwój w zawodzie. Mecenasem akcji #DumnyDekarz jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Wesprzyj wyższy cel wchodząc na stronę https://dakea.pl/dumny-dekarz/

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

Dekarskie firmy rodzinne i sukcesja

Zapoznając się z wydawanymi w ramach akcji #DumnyDekarz publikacjami Dekarze, mieliście okazję poznać wiele... czytaj więcej

Dumny Dekarz

#DumnyDekarz – jak to się zaczęło?

14 maja 2019 r. to dla polskiego dekarstwa nowa, symboliczna data. To wtedy pierwszy raz, za pośrednictwem ... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Dekarstwo – zapotrzebowanie na profesjonalnych dekarzy będzie tylko rosło

Popyt na usługi dekarskie zawsze będzie miał się dobrze, jednakże branża zmaga się z niewystarczającą ilośc... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.