Dumny Dekarz

Dumnodekarskie powody do dumy!

Podobno, aby stać się legendą, trzeba pisać historię za życia. Dziś w piątym, jubileuszowym roku projektu #DumnyDekarz, który na przestrzeni ostatnich latach, zostawił trwały ślad w historii dekarstwa w Polsce, należy podziękować tym, którzy nie tracą zapału i chęci, aby kształtować także jego przyszłość. Dzięki pomysłodawcy inicjatywy – marce okien dachowych Dakea, Polskiemu Stowarzyszeniu Dekarzy oraz wszystkim zaangażowanym w nią dekarskim profesjonalistom, z małej inicjatywy, wspierającej młodych adeptów rzemiosła, #DumnyDekarz stał się największą ogólnopolską internetową społecznością, zrzeszającą brać dekarską w Polsce. I chociaż dziś powodów do dumy jest o wiele więcej, dla organizatorów, kilka z nich ma szczególne znaczenie.  

Dekarska ekstraklasa

Do wielkich zmian prowadzą małe kroki, zwłaszcza, gdy mowa o społecznej zmianie wizerunku zawodu, który latami był zniekształcany przez różnego rodzaju stereotypy. Dlatego też, projekt #DumnyDekarz niezmiennie od 2019 roku, obok popularyzacji profesjonalnego dekarstwa stawia ogromny nacisk na poprawę wizerunku osób z nim związanych, zapraszając do jego udziału wybitnych ekspertów z branży. W trakcie pięciu lat, wzięło w nim udział mnóstwo profesjonalistów z całej Polski, a ponad trzydziestu użyczyło mu swojego wizerunku. Te niezwykle barwne osobowości, zgodziły się podzielić swoją wiedzą, pasją do rzemiosła oraz refleksją na temat jego kondycji, zaszczepiając w młodych dobre praktyki i wykorzeniając społecznie błędne wyobrażenie o dzisiejszych rzemieślnikach. Stali się tym samym bohaterami i twarzami akcji #DumnyDekarz, którzy w ramach tej kooperacji udzielili dwudziestu trzech unikalnych wywiadów, pełnych eksperckiej wiedzy i dobrych praktyk, ale przede wszystkim pozytywnej energii do zmiany. Ich większa część została opublikowana w czterech edycjach, jedynej takiej w Polsce broszury „Dekarze”, której wersje drukowane zostały rozdystrybuowane na rynku w dwudziestu jeden tysiącach egzemplarzy! Nie trudno zauważyć, że już same liczby, związane z sukcesem #DumnegoDekarza są powodem do dumy.

Wirtualna brać dekarska

Chociaż historia dekarstwa ma głębokie korzenie w polskiej tradycji, dzisiejsi dekarze wyraźnie idąc z duchem czasu, jednoznacznie stawiają na nowe technologie. Wykorzystują je w codziennej pracy jako skuteczną i szybką formę pozyskiwania wiedzy czy informacji na temat dostępnych szkoleń, ale także, jako miłą alternatywę dla spędzania czasu wolnego w gronie kolegów po fachu. W tej wirtualnej rzeczywistości nie mogło zabraknąć projektu #DumnyDekarz, który dziś może poszczycić się jedną z największych dekarskich społeczności na Facebooku. Liczący ponad dziesięć tysięcy fanów fanpage www.facebook.com/dumnydekarz, to miejsce spotkań wielu przedstawicieli branży, którzy chętnie angażują się w konkursy i akcje na nim prowadzone, ale przede wszystkim biorą czynny udział w dyskusjach w gronie profesjonalistów. Od 2022 roku, prężnie rozwija się również dedykowany projektowi kanał na YouTube, gdzie treści wideo promujące inicjatywę przekroczyły już milion wyświetleń! Te wyniki sprawiają, że jest to kierunek, w którym #DumnyDekarz będzie zmierzał w następnych latach.

Powyższe powody do dumy to jedynie wybrane zwiastuny zmian, przed którymi stoi przyszłość dekarstwa w Polsce. Będąc ich częścią #DumnyDekarz, wraz ze zgromadzoną wokół inicjatywy dekarską bracią, dziś świętuje swój jubileusz i pisze dalszą historię, jednego z najpiękniejszych zawodów rzemieślniczych na świecie.

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

Wyjątkowa czwarta edycja akcji #DumnyDekarz

Grudzień to dobry moment na podsumowania i refleksje. Jest to również idealny czas na snucie dalszych planó... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Dekarska tożsamość zawodowa

Jedynie z pozoru dekarstwo to zawód jak każdy inny. Zarówno warunki jego wykonywania, jak i inne wyzwania, ... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Rośnie młode pokolenie dekarskich przedsiębiorców

Tegoroczna edycja projektu #DumnyDekarz, jednoznacznie łamie stereotypy na temat dekarskiego rzemiosła, pod... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.