Dumny Dekarz

Rośnie młode pokolenie dekarskich przedsiębiorców

Tegoroczna edycja projektu #DumnyDekarz, jednoznacznie łamie stereotypy na temat dekarskiego rzemiosła, podkreślając, że to nie tylko zawód budowalny rangi premium, ale również interesująca ścieżka kariery dla młodych. Pomimo oczywistych i od lat niezmiennych wyzwań związanych z niskim zainteresowaniem tym rzemiosłem, młodzi dekarze z tegorocznej edycji napawają nadzieją na lepsze jutro. To przedsiębiorcy, którzy stanowią doskonały przykład przewagi młodości oraz siły wielkich aspiracji w dążeniu do spełnienia i zawodowego sukcesu. Dzięki ich otwartości na kształcenie i doskonalenie własnych kompetencji, nierzadko dorównują swą wiedzą i doświadczeniem niejednemu dekarskiemu weteranowi. Bardzo dbają o swój wizerunek jak i swoich firm, w relacjach z klientem stawiają na profesjonalizm i nie boją się wdrażać nowinek technologicznych w codziennej pracy swoich ekip. To wszystko składa się na obraz, którym trudno się nie inspirować.    

 

Obiecujące perspektywy

Pomimo niesprzyjającej koniunktury makroekonomicznej, z danych opublikowanych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, że branża dekarska ma się całkiem nieźle. Tylko w 2021 roku powstało 70 nowych firm zajmujących się wykonywaniem konstrukcji i pokryć dachowych, a blisko 170 miało profil powiązany z zakładaniem stolarki budowlanej bądź produkcją wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Porównując te dane chociażby do roku sprzed pandemii, widać wyraźny kilkuprocentowy wzrost. Nieocenioną rolę w popularyzacji zawodu dekarza od lat odgrywa Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, zrzeszające dekarskich profesjonalistów, a także producenci okien i akcesoriów dachowych oraz sami fachowcy, którzy chętnie angażują się w różne inicjatywy i akcje wspierające całą branżę. Doskonałym tego przykładem jest projekt #DumnyDekarz – zainicjonowany przez markę Dakea, który od blisko pięciu lat działa na rzecz dekarzy i dekarstwa w Polsce, zapraszając do udziału wybitnych przedstawicieli tego rzemiosła. Trwająca obecnie czwarta edycja, do której rekrutację przeprowadzono na początku roku, przyciągnęła młode pokolenie dekarskich przedsiębiorców z sukcesem prosperujących na niełatwym dziś rynku.

 

Młodość i ambicja

Przypatrując się wartościom, którymi kierują się w pracy i w życiu nowi bohaterowie inicjatywy #DumnyDekarz, łatwo odnieść wrażenie, że pomimo młodego wieku, są to osoby o mocno ukształtowanej osobowości, silnej psychice i posiadające gruntowną wiedzę. Wytrwale dążą do realizacji wyznaczonych przez siebie celów i choć dla każdego dekarza oznaczają one coś zgoła innego – cechuje ich wyróżniająca się na tle rówieśników wytrwałość i determinacja w dążeniu do realizacji zawodowych planów. Nowi dumnodekarscy bohaterowie to osoby, które z powodzeniem odnajdują się w kilku rolach jednocześnie: sprawnego przedsiębiorcy, wyrozumiałego szefa, inspirującego lidera oraz godnego zaufania kolegi na dachu. Często uzupełniają swoje wypełnione po brzegi kalendarze dodatkowymi zajęciami, szkoleniami, mentoringiem, jak również pracą na rzecz branżowych stowarzyszeń. Zawsze znajdują czas dla najbliższych i siebie samego, bowiem każdy z nich ma swoje mniejsze i większe pasje. W kontaktach z inwestorami są merytoryczni i skutecznie negocjują warunki umów, choć bywa i tak, że największą barierą jest młody wygląd, kruszą ją jak taflę lodu merytoryczną wiedzą, wyrażoną w profesjonalnej ofercie zaproponowanych rozwiązań. Nieustannie dążą do rozwoju i wykorzystują każdą sposobność, aby usprawnić i odciążyć pracę swoich ludzi, odważnie inwestując w nowinki technologiczne. Pozostają przy tym wierni dekarskim tradycjom, darząc ogromną estymą pracę ludzkich rąk i spuściznę, która nierzadko – z uwagi na odziedziczoną pasję po ojcu – jest częścią ich samych.

 

Bądź na bieżąco

Więcej inspirujących historii oraz ciekawostek o nowych bohaterach czwartej edycji akcji #DumnyDekarz można znaleźć na fanpage: www.facebook.com/dumnydekarz.

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

Poznajcie nowych bohaterów akcji #DumnyDekarz

Pierwsza połowa roku w projekcie #DumnyDekarz obfitowała w wiele nowości i ważnych wydarzeń. Po raz pierwsz... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Pozdrowienia z dumnodekarskiej trasy!

Lato w pełni, a terminarz dumnodekarskiej ekipy realizacyjnej, jest w tym roku wypełniony niemal w takim sa... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Dumnodekarska podróż po dachach

Nie da się ukryć, że trwająca, czwarta już z rzędu edycja akcji #DumnyDekarz wystartowała z wielką pompą i ... czytaj więcej

Dumny Dekarz

#DumnyDekarz kształtuje historię dekarstwa w Polsce

Aby dokonać zmian należy podjąć działania i choć droga do sukcesu bywa niekiedy długa i kręta, to jak mawia... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.