Porady

Dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe?

Wymiana okien dachowych po pewnym czasie ich użytkowania może stać się koniecznością. Jednak nie tylko uszkodzone i wysłużone okna połaciowe warto zastąpić nowymi. Okna dachowe nowej generacji mają zdecydowanie lepsze parametry techniczne, są efektywniejsze energetycznie od starszych modeli i bardziej funkcjonalne. W praktyce wymiana okna dachowego to bardzo rozsądne posunięcie, z którym wiąże się wiele korzyści.

Dlaczego wymiana okien dachowych na nowe się opłaca?

Wymiana okna dachowego na nowe jest szczególnie opłacalna w sytuacji, gdy okna były zamontowane na poddaszu już jakiś czas temu, kiedy nie były jeszcze dostępne nowe technologie i rozwiązania, a konstrukcje okien połaciowych znacznie odbiegały od dzisiejszych standardów. Nowoczesne okna dachowe pod wieloma względami dzieli przepaść od starszych typów okien. Te współcześnie produkowane mają nie tylko dużo atrakcyjniejsze wzornictwo i udoskonaloną budowę, ale przede wszystkim wyśrubowane parametry techniczne. W nowych oknach połaciowych montuje się dziś potrójne pakiety szybowe, a przestrzenie między szybami wypełnia gazami szlachetnymi, które znacząco zwiększają termoizolacyjność okna. Nowe konstrukcje okienne są też bardziej odporne np. na działanie wiatru, obciążenie śniegiem czy zmiany temperatury oraz zdecydowanie bardziej szczelne. Wymiana okien połaciowych na nowe energooszczędne okna dachowe o niskim współczynniku przenikalności ciepła to zmiana, która podnosi komfort użytkowania poddasza i jednocześnie pozwala oszczędzać energię, a więc i pieniądze. Jednak to nie wszystko. Nowoczesne okna dachowe to bardzo starannie przemyślane rozwiązania, które projektuje się z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i wygodzie ich użytkowania. W efekcie, decydując się na zmianę okien na poddaszu, zapewniamy sobie większy komfort, spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Energooszczędne okna dachowe
dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe

Wymiana okna dachowego – oszczędności dla domu i korzyści dla środowiska

Kiedy wymiana okien dachowych niesie ze sobą szansę na podniesienie termoizolacyjności dachu, właściciel wymienianych okien może w praktyce liczyć na spore korzyści. Po pierwsze wymiana okna dachowego na energooszczędne okno upoważnia remontującego do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w PIT. Po drugie: energooszczędne okna dachowe to szansa na dużo mniejsze rachunki za ogrzewanie. Wymiana okna dachowego z całą pewnością podniesie też komfort termiczny na poddaszu, zwłaszcza że nowe okna dachowe montuje się też dziś inaczej niż dawniej, a praktykowany obecnie ciepły montaż znacząco poprawia szczelność połączenia okna z konstrukcją dachu. Innowacje pojawiły się również w procesie produkcyjnym uszczelek. Nowy skład chemiczny uszczelek stosowanych we współcześnie produkowanych oknach wyeliminował m.in. problem ich parcenia. Nowe okna dachowe są więc zdecydowanie bardziej szczelne, trwałe i oczywiście przyjazne środowisku. Nie tylko tworzy się je z ekologicznych surowców i na końcu poddaje recyklingowi, ale też projektuje się je z myślą o możliwie najwyższej efektywności energetycznej, a ta oznacza oszczędność energii, a więc mniejsze zużycie zasobów naturalnych oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń i CO2.

Wymiana okien dachowych, a komfort użytkowania poddasza

Nowe okna dachowe mają np. wzmacniane i laminowane szyby, które przy ewentualnym uszkodzeniu nie wpadną do wnętrza, okna dachowe z powłokami odbijającymi promieniowanie słoneczne zapobiegają nagrzewaniu się poddasza, a te, w których zamontowano samoczyszczące się szyby, nie wymagają tak częstego mycia i są łatwiejsze do czyszczenia. Nowsze okna dachowe skuteczniej też blokują hałas i nie ma co kryć – wyglądają zdecydowanie atrakcyjniej. Nowoczesne okna połaciowe można ponadto wyposażyć w różnorodne dodatkowe akcesoria, które sprawią, że praca i relaks na poddaszu staną się znacznie przyjemniejsze. Montaż markiz, rolet, moskitier są dziś nie tylko możliwe, ale i łatwe, ponieważ okna dachowe projektuje się z myślą o konkretnych i ważnych potrzebach ich użytkowników, a to dawniej było raczej rzadkością. Wymiana okna dachowego to też dobra okazja, by wprowadzić do domu najnowocześniejsze rozwiązania typowe dla tzw. inteligentnych domów. Zdalnie sterowane okno dachowe czy roleta solarna to wyjątkowo wygodne rozwiązania, dzięki którym można łatwo kontrolować na poddaszu przepływ powietrza, dopływ światła słonecznego, temperaturę czy zużycie energii.

Jeśli są Państwo zainteresowani wymianą okna dachowego wraz z zapewnieniem usługi montażu prosimy o wypełnienie formularza.

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.