Aktualności

ACCESS ENERGY – BEZPIECZNY I WYGODNY DOSTĘP DO POŁACI DACHU

Nowość w ofercie Dakea: okno wyłazowe KXL. Główna zaleta? Otwierając się tak samo, jak tradycyjne drzwi, zapewnia łatwy i wygodny dostęp do dachu. W przypadku serwisowania dachu, komina, anteny czy innych prac konserwatorskich otwierane na bok okno wyłazowe umożliwia bezpieczny dostęp z wewnątrz domu, stąd jego potoczna nazwa „ciepły wyłaz”. Dakea Access Energy ma trzyszybowy, dwukomorowy, laminowany pakiet szybowy wypełniony argonem, ze wzmocnioną szybą zewnętrzną i dodatkowymi powłokami niskoemisyjnymi (Thermostat). Dzięki takiej konstrukcji okno jest energooszczędne: współczynnik przenikania ciepła spełnia wymogi rynkowe: Uw wynosi 1.1 W/m2K, podczas gdy Ug to 0.81 W/m2K. KXL jest także oknem o podwyższonej izolacyjności akustycznej (36 dB), sprawdzi się więc doskonale na zamieszkałych poddaszach czy klatkach schodowych otwartych na resztę domu.

Dzięki zastosowaniu specjalnego siłownika gazowego otwarte skrzydło okna zostanie w swojej pozycji, siłownik znacznie ułatwia też sam proces otwierania okna. Dakea Access Energy to rozwiązanie zaprojektowane do pomieszczeń ogrzewanych i zamieszkałych. Fabrycznie otwiera się na prawą stronę, z opcją zmiany na otwarcie na lewą stronę. Wykonane z drewna sosnowego pochodzącegoz lasów objętych certyfikacją FSC, suszonego komorowo i poddanego podwójnemu lakierowaniu. Dodatkowo surowiec zaimpregnowano przed zarodnikami grzybopochodnymi, zwiększając żywotność i bezpieczeństwo użytkowania. Ergonomiczna klamka odlewana z cynku umieszczona jest z boku skrzydła. Przy zastosowaniu odpowiednich kołnierzy można je instalować we wszystkich najpopularniejszych pokryciach w dachach o nachyleniu od 15 do 85°. Produkt dostępny w 6 najpopularniejszych rozmiarach (F4A, F6A, M4A, M6A, M8A, P6A). Możliwa jest instalacja w zestawieniach kombi kilku okien Access Energy. Okno jest ponadto kompatybilne z komfortowymi akcesoriami wewnętrznymi w ofercie Dakea: rolatami czy żaluzjami. Z uwagi na otwieranie boczne, instalacja akcesoriów zewnętrznych nie jest możliwa. Dakea Access Energy objęto 10-letnią gwarancją.

 

Powiązane artykuły

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.