Dumny Dekarz

Poznajcie nowych bohaterów akcji #DumnyDekarz

Pierwsza połowa roku w projekcie #DumnyDekarz obfitowała w wiele nowości i ważnych wydarzeń. Po raz pierwszy, w blisko pięcioletniej historii inicjatywy, do udziału w najnowszej edycji zaproszono wszystkich chętnych dekarzy z całej Polski. Spośród mnóstwa zgłoszeń wyłoniono siedmiu przedstawicieli branży, których odwiedziła ekipa #DumnyDekarz. Tysiące kilometrów, setki minut przed kamerą, inspirujące historie, pełne pasji i wzruszeń, tworzą wyjątkowy obraz dzisiejszego dekarstwa. Nowi bohaterowie akcji, choć różni niemalże pod każdym względem, mają ze sobą wiele wspólnego. To prawdziwi wirtuozi dachów, perfekcjoniści w każdym calu, a przede wszystkim Dumni Dekarze z krwi i kości. Poznajcie ich bliżej.

 

Dekarskie rodziny

Dekarstwo jest jedną z nielicznych branż, w której rodzinna tradycja inspiruje młode pokolenia. Wojciech i Franciszek Kacprzak, ojciec i syn, a zarazem dekarski szef i początkujący dekarz, blisko od trzech lat rozwijają wspólnie swoją dekarską firmę w regionie łódzkim. Rodzinne relacje nie pozostają bez wpływu na codzienną pracę na dachu, niemniej we Franku Wojciech widzi swojego następcę, stawiając przed synem wyzwania, które poza nauką rzemiosła, mają zapewnić mu także kompetencje biznesowe. Równie silną więź między ojcem i synem, a zarazem mentorem i uczniem, można dostrzec w budującej historii Mariusza Łuszczka, dekarza-przedsiębiorcy z Wieruszowa. Jak twierdzi Mariusz, który od wczesnych lat dzieciństwa uczył się rzemiosła pod czujnym okiem swojego taty, dziś zawdzięcza mu nie tylko praktyczne doświadczenie, lecz przede wszystkim pasję do dekarstwa. W obliczu niespodziewanych wyzwań, Mariusz poprowadził w imieniu ojca dekarski biznes, dalej kultywując rodzinną tradycję. Ogromna pasja i wsparcie rodziny to także najtrwalsze ogniwa firmy Kris-Krof z województwa małopolskiego, której właścicielem jest Krzysztof Kosek, związany z branżą od blisko trzech dekad. Krzysztof, który od najmłodszych lat przyuczał syna do zawodu, z nieskrywaną satysfakcją podkreśla, że dziś to właśnie syn przejmuje inicjatywę i pomaga w rozwoju rodzinnego biznesu. Choć obaj o wspólnej pasji do dachów mogą dyskutować godzinami, to zgodnie oddzielają grubą kreską sprawy zawodowe od rodzinnych, co w ich ocenie pozwala na odpoczynek po godzinach.

 

Dekarskie osobowości

Sympatycy i obserwatorzy inicjatywy #DumnyDekarz, doskonale wiedzą, że wśród bohaterów akcji znajdują się osoby zarówno o nietuzinkowych zainteresowaniach, ale także o charyzmatycznych osobowościach, które doskonale odnajdują się w roli mentorów. Bez wątpienia jedną z nich jest Dawid Kocot, dekarski przedsiębiorca i szkoleniowiec, który mimo młodego wieku może pochwalić się blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym i trzyletnią praktyką w dekarskim szkolnictwie. Dawid swoje początki w zawodzie zawdzięcza bratu. Nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez obecności w niej również swojego wujka, który jest mocnym spoiwem całej ekipy i wnosi na dach mnóstwo pozytywnej atmosfery. Do kwestii szkoleń młodego pokolenia dekarzy równie ambitnie podchodzi Łukasz Motylski, właściciel firmy Deken z województwa dolnośląskiego, którego jednym z marzeń jest otwarcie profilu dekarskiego w szkole budowlanej w jego regionie. Dlatego konsekwentnie od lat stawia na szkolenia i rozwój umiejętności zarówno własnych, jak i całego zespołu. Dekarstwo jest jedną z jego największych pasji, chociaż jak sam dodaje, uwielbia także spędzać czas na wędkowaniu, które pozwala mu się wyciszyć i ćwiczyć cierpliwość, niezbędną w wykonywaniu precyzyjnych prac dekarskich. O swojej pasji długo i ciekawie opowiadał także Krystian Piątek, dekarski-przedsiębiorca z Wrocławia, który swoje wolne chwile dzieli między rodzinę a niebanalną pasję, jaką jest strzelectwo sportowo-taktyczne, które trenuje od lat pod okiem emerytowanych żołnierzy wojsk specjalnych. Krystian, na dekarskim rynku jest obecny od ponad czternastu lat. Jako jeden ze swoich największych sukcesów uważa rozwój firmy, dzięki swojej dziesięcioosobowej ekipie. Na koncie posiada również wyróżnienia w kategorii „dachy blaszane” i „dachy zabytkowe”, przyznawane przez jeden z branżowych miesięczników. Niewątpliwie intrygującą osobowością jest także Janusz Blecharz, dekarz i zarazem zawodowy strażak z Bolesławca, który te oba dość ekstremalne zawody uzupełnia równie wyczynową pasją, jaką jest jazda na motocyklu. W swojej kolekcji posiada Yamahę Tenere 700, model Enduro, pozwalającą na jazdę po nawierzchniach asfaltowych, jak i terenowych, którymi chętnie udaje się na krótsze i dłuższe wypady pomiędzy zleceniami a dyżurami. Lubi spędzać czas ze swoim synem Błażejem, który dzielnie asystuje mu przy pierwszych pracach w ich dekarskim warsztacie.

 

Dekarska społeczność

W ramach akcji #DumnyDekarz, społeczność dekarska gromadzi się na stronie fanów na Facebook’u, https://www.facebook.com/dumnydekarz, prowadząc ożywione dyskusje na temat branży i jej wyzwań. Zapraszamy do obserwowania fanpage’u projektu, gdzie można znaleźć więcej inspirujących faktów i ciekawostek o najnowszych #dumnodekarskich bohaterach.

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

#DumnyDekarz na największym wydarzeniu w branży!

Choć lato jest jednym z najbardziej pracowitych okresów w dekarskich kalendarzach, żaden szanujący się prof... czytaj więcej

Aktualności

10 lat Dakea! Jak zmieniała się nasza firma i co udało się nam osiągnąć?

Początek naszej przygody to rok 2012, kiedy to firma Altaterra wprowadziła na rynek nową markę innowacyjnyc... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Ekipa projektu #DumnyDekarz rusza w trasę po dachach!

O dekarstwie w Polsce tak głośno nie mówiono jeszcze nigdy i wszystko wskazuje na to, że będzie o nim jeszc... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.