Porady

Co charakteryzuje nowoczesne okna dachowe do salonu?

Salon na poddaszu to dość wymagająca do zagospodarowania przestrzeń. Ze względu na swoją specyfikę jednym z najważniejszych elementów w drodze do komfortowego i funkcjonalnego wnętrza użytkowego jest odpowiednie doświetlenie wnętrza. W tej roli nieocenione są nowoczesne okna dachowe, które zapewniają odpowiednią ilość światła dziennego, prezentując również zestaw dodatkowych udogodnień.
Czym charakteryzują się współczesne okna dachowe do salonu? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Nowe okna w energooszczędnym domu

Energooszczędność to jeden z głównych wyznaczników, charakteryzujących współczesne budownictwo. W zakresie stolarki okiennej realizowana jest ona poprzez konstrukcję, której celem jest możliwie najwyższy stopień termoizolacyjności.

Nowoczesne okna dachowe Dakea : Ultima Energy, Better Energy
oraz Good Energy wyposażone są w trzyszybowe pakiety dwukomorowe wypełnione gazami szlachetnymi, które ograniczają przenikanie ciepła z pomieszczenia. Wyposażone w powłoki niskoemisyjne odbijające ciepło i szkło hartowane, zapewniają wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła.

Pozwalają uzyskać komfortową temperaturę wnętrza bez względu na porę roku, co w przypadku poddasza często nie jest zadaniem łatwym.
Nie bez znaczenia pozostaje sprawa oszczędności na rachunkach za mieszkanie. Dobra termoizolacyjność okien pozwala bowiem ograniczyć ogrzewanie zimą, umożliwiając swobodne i komfortowe korzystanie z salonu nawet w najchłodniejsze miesiące.

Skuteczna ochrona przed hałasem

Nie tylko osoby, mieszkające w pobliżu dużych miast są narażone na uporczywy hałas, dochodzący z zewnątrz. Duże natężenie dźwięków przez dłuższy czas fatalnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i kondycję psychiczną. Uciążliwe dźwięki to problem wielu mieszkań, a ze względu na umiejscowienie okien na poddaszach użytkowych kłopot ten bywa jeszcze bardziej dotkliwy. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne okna dachowe, wykorzystujące szereg rozwiązań technologicznych, mających na celu redukcję uciążliwych hałasów z otoczenia.

W ofercie Dakea znaleźć można okna dachowe Ultima, wzbogacone o system Noise Block, który pozwala ograniczyć niechciane dźwięki o 38 dB. Zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne w postaci specjalnego rodzaju oblachowania, wzmocnionej szyby zewnętrznej ze szkła hartowanego, a także dwóch specjalnych folii o właściwościach redukujących hałas. Idealnie sprawdzają się w przypadku powierzchni mieszkalnych, umożliwiając domownikom codzienne funkcjonowanie w ciszy i spokoju.

Odpowiednie doświetlenie

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych każdego mieszkania. Decyduje o funkcjonalności pomieszczenia, ale także nadaje unikalnego charakteru i tworzy kameralną atmosferę. Żadne sztuczne źródło światła nie jest jednak w stanie zastąpić naturalnego światła dziennego. Wpływa ono na odpowiednie funkcjonowanie organizmu i kondycję psychiczną, regulując nasz cykl dobowy.

W przypadku poddaszy standardowe okna fasadowe rzadko są w stanie odpowiednio oświetlić wnętrza, ustępują więc modelom okien przeznaczonym do montażu w połaci dachu. Nowoczesne okna dachowe zapewniają nawet o połowę więcej światła niż wariant pionowy, ale także same w sobie potrafią stanowić dekorację wnętrza.

Dakea proponuje kilka modeli okien dachowych wykonanych z PCV lub certyfikowanej sosny nordyckiej. Każdy z nich charakteryzuje się nie tylko doskonałą jakością, ale również eleganckim i estetycznym wyglądem, który świetnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w różnych stylach aranżacyjnych.

Wygoda
i funkcjonalność

Charakterystyczna cecha nowoczesnych okien dachowych to funkcjonalność nieporównywalna do okien tradycyjnych. Mając na uwadze współczesne oczekiwania i potrzeby w zakresie stolarki okiennej, w Dakea stawiamy przede wszystkim na jakość naszych produktów. W ofercie znajdują się okna dachowe wykonane z dwóch rodzajów surowca.

Okna z PCV są wyjątkowo proste w obsłudze, łatwe do otwierania, nie wymagają konserwacji, a przy tym zachowują estetyczny i nowoczesny design.

Okna drewniane wyprodukowano zaś z certyfikowanej sosny nordyckiej, wyróżniającej się wyjątkową gęstością słoi i trwałością. Są one proste w pielęgnacji, a pod względem funkcjonalności w niczym nie ustępują plastikowym odpowiednikom.

Pewność co do najwyższych standardów jakości poparta jest najdłuższą na rynku, aż 20-letnią gwarancją. Komfort termiczny, dodatkowa wentylacja, niższe rachunki za ogrzewanie, redukcja hałasu, a także łatwe otwieranie i pielęgnacja to tylko część korzyści, wynikających z wyboru nowoczesnych okien dachowych Dakea do swojego salonu.

Powiązane artykuły

Porady dachowe okna do kuchni

Jak wybrać okna dachowe do kuchni?

Kuchnia na poddaszu nie jest łatwa do zaaranżowania i związane jest to przede wszystkim z możliwością wystą... czytaj więcej

Porady

Wpływ okien dachowych na energooszczędność poddasza

Mieszkania na strychu i domy z poddaszem to w Polsce nadal wdzięczny temat do dyskusji na szeroko pojęte kw... czytaj więcej

Porady okna dachowe na poddaszu

Okna dachowe na poddaszu - jak skutecznie zadbać o doświetlenie poddasza

Doświetlenie poddasza to jeden z najważniejszych elementów adaptacji tego pomieszczenia do celów użytkowych... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.