Porady

Jak wybrać okna dachowe do kuchni?

Kuchnia na poddaszu nie jest łatwa do zaaranżowania i związane jest to przede wszystkim z możliwością wystąpienia wilgoci. Aby powstrzymać proces zawilgocenia pomieszczenia, niezbędne jest dobranie odpowiednich okien dachowych.

Okna dachowe do kuchni – na co zwrócić uwagę?

okna dachowe do kuchniPowierzchnia PCV jest gładka i jednolita, dzięki czemu nie gromadzą się na niej wilgoć, brud i zanieczyszczenia. Pozwala to na utrzymanie czystości, a samo PCV nie wymaga konserwacji przez lata, nie niszczy się i nie zmienia kształtu.

Profesjonalne okno kuchenne powinno posiadać wydajną wentylację, która gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu zagrożonym wilgocią. Kiedy więc gotujemy, wentylacja dostarcza świeże powietrze nawet wówczas, gdy okna są szczelnie zamknięte. 

Przy doborze okna dachowego do kuchni warto również zwrócić uwagę na aspekt nasłonecznienia. Pomieszczenia na poddaszu położone są względem słońca w sposób, który naraża je na nadmierne i zbyt intensywne działanie promieni słonecznych. Kupując zatem okna do kuchni, zaufajmy nowoczesnym rozwiązaniom, dzięki którym możemy uniknąć kumulacji światła słonecznego wewnątrz budynku. Godnym uwagi jest okno dachowe Ultima Energy PVC, które zatrzymuje 95% szkodliwego promieniowania UV jednocześnie przepuszczając światło

 

Rodzaje okien DAKEA dedykowanych kuchni

DAKEA posiada bogaty wybór dachowych okien odpowiednich do kuchni i innych wilgotnych pomieszczeń.. Najpopularniejsze i najczęściej polecane przez specjalistów są okna Good PVC, Good Energy PVC, Better Save PVC, Better Energy PVC oraz Ultima Energy PVC.  Wszystkie okna Dakea posiadają 20 lat gwarancji.

Specyfikacja produktowa:

  1. Okna dachowe GOOD PVC – wysoce odporne na wilgoć i brud. Połączenie jakości, solidności i przystępnej ceny. Profile PVC są gładkie, dzięki czemu nietrudno je konserwować i czyścić. Okna posiadają powłoki niskoemisyjne, które znacząco wpływają na komfort użytkowania pomieszczenia – odbijają światło i obniżają koszty energii. Współczynnik przenikania ciepła U(w) wynosi 1,3 [W/m2K]  i jest to związane z energooszczędną technologią o nazwie Thermostat. Dodatkowo okna zapewniają lepszą wentylację poprzez wyposażenie w nawiewniki.
  2. Okna dachowe GOOD ENERGY PVC – przeznaczone stricte do pomieszczeń narażonych na dużą wilgotność oraz zabrudzenia. Wyposażone w centralną oś obrotu i trzyszybowy pakiet dwukomorowy. Profil pcv izolowany i wzmocniony stalą. Podobnie jak seria Good PVC, posiadają mikrouchył w klamce i hartowaną szybę zewnętrzną. Przenikanie ciepła  U(w) wynosi 1,1 [W/m2K]
  3. Okna dachowe BETTER SAVE PVC – niezwykle popularny model do kuchni i łazienki, odporny na wilgoć i zabrudzenia. Energooszczędna technologia Thermostat zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia w sezonie grzewczym, co daje dobry wynik przenikania ciepła – U(w)= 1,3 [W/m2K]. Dodatkowym atutem jest pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną, która w połączeniu z hartowaną szybą zewnętrzną, zapewnia całkowite bezpieczeństwo na wypadek przypadkowego stłuczenia. Okno wykonane jest ze wzmacnianych profili PCV – niezwykle trwałych, odpornych na brud i łatwych do czyszczenia. Z kolei dzięki klamce z dwiema pozycjami blokowania możemy kontrolować poziom wentylacji w pomieszczeniu.
  4. Okna dachowe BETTER ENERGY PVC – okna, które świetnie izolują, nadając się przy tym do pomieszczeń o dużej wilgotności. Łatwe w czyszczeniu, nie wymagają dodatkowego lakierowania. Wartość U(w) wynosi 1,1 [W/m2K].
  5. Okna dachowe ULTIMA ENERGY PVC – świetne parametry techniczne okien z tej serii sprawiają, że są one nie tylko energoszczędne, superciche, ale też doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Parametr  U(w) wynosi 1.0 [W/m2K]. Szyba przepuszcza światło, zatrzymując jednocześnie 95% szkodliwego promieniowania UV. Szkło zewnętrzne zostało wzmocnione sześciomilimetrowym szkłem hartowanym (norma rynkowa wynosi 4mm).

Okna Dakea skutecznie wypełniają zadanie, jakim jest neutralizacja wilgoci w kuchni ulokowanej na poddaszu. Są funkcjonalne, estetycznie zaprojektowane i przystępne cenowo.  Posiadają wysokie parametry energooszczędne i izolacyjne –  zmniejszają utratę ciepła zimą oraz redukują poziom nagrzania pomieszczenia latem. Rezultatem montażu tego rodzaju okien są korzyści nie tylko estetyczne czy użytkowe, ale również finansowe.

 

Powiązane artykuły

Porady mycie okien dachowych

Jak myć okna dachowe?

Nie wyobrażamy sobie jasnego, funkcjonalnego i przytulnego poddasza bez odpowiedniej liczby okien dachowych... czytaj więcej

Porady okna dachowe na poddaszu

Wybieramy okno dachowe do łazienki

W ramach efektywnego gospodarowania przestrzenią w budynkach coraz częściej decydujemy się na zaadaptowanie... czytaj więcej

Porady okna dachowa plastikowe czy drewniane

Okna dachowe - plastikowe czy drewniane?

Każdy, kto w projekcie stawianego budynku uwzględnia okna w połaci dachowej, prędzej lub później stanie prz... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.