Porady

Jaki jest koszt wymiany okna dachowego?

Montowanie okien dachowych z reguły należy do zadań dekarzy, którzy instalują je w powierzchni dachu wraz z jego pokryciem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dochodzi potrzeba wymiany okien w momencie, kiedy dach jest już gotowy. Wykwalifikowany dekarz bez trudu umieści je w odpowiednim miejscu. Pojawia się jednak pytanie, ile kosztuje wstawienie okna dachowego wraz z montażem? W dzisiejszym wpisie wskażemy wszystkie koszta, które należy wziąć pod uwagę.

Kiedy warto zastanowić się nad wymianą okna dachowego?

Okna dachowe najczęściej osadza się w dachu w momencie krycia jego połaci, czyli na jednym z etapów budowy. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wymianę okien w gotowym już dachu. Powodów takiej decyzji może być co najmniej kilka.
Jednym z głównych argumentów jest niedostateczna izolacja, wynikająca ze zużycia się starych modeli okien. Niskie parametry termiczne mogą powodować chłód w pomieszczeniu zimą i nieznośny upał latem.

Warto zauważyć, że nowoczesne technologie, jak w proponowanych przez nas oknach Dakea są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także energooszczędne. Koszt okna dachowego z montażem jest co prawda pewną inwestycją, jednak sama zmiana znacząco wpływa na podniesienie komfortu i oszczędność na rachunkach w dłuższej perspektywie, dlatego też wiele osób podejmuje decyzję o wymianie starych okien na nowe.

Obecnie produkowane okna dachowe, które można znaleźć w naszej ofercie, posiadają dodatkowe właściwości, takie jak na przykład zwiększona dźwiękoszczelność, która znacznie poprawia jakość życia na co dzień.
Dobrym momentem na udoskonalenie budynku pod tym kątem, jest również generalny remont dachu lub całego mieszkania, który sprzyja jego modernizacji.

professional loft conversion

Ile kosztuje wstawienie okna dachowego?

O rodzaju okien w planowanej budowie decyduje nie tylko właściciel, ale także przepisy prawne, które od pewnego czasu wymagają zastosowania okien energooszczędnych. Zarówno w przypadku wstawienia nowych okien, jak i wymiany starych, jest to poważna inwestycja. Szacowany koszt całego montażu wraz z oknami, można jednak określić jeszcze zanim rozpocznie się wymiana okna dachowego. Cena końcowa wszystkich prac składa się jednak z kilku elementów i nie jest kwotą stałą, tylko zależy od kilku czynników. Wśród nich znajdują się:

  • Rodzaj okna – w naszej ofercie znajdują się okna dachowe Dakea wyposażone w otwieranie dolne, a także modele o dodatkowych funkcjach i właściwościach. Wybór konkretnego modelu na zatem wpływ na cenę.
  • Materiał z którego są wykonane – oferujemy okna drewniane oraz wykonane z PCV, których cena również różni się od siebie.
  • Ilość – to, ile kosztuje wstawienie okna dachowego, zależy też oczywiście od ilości zainstalowanych okien.
  • Kołnierz uszczelniający – rodzaj danego pokrycia dachowego wpływa na model kołnierza uszczelniającego.
    Cena montażu – zależy od uwarunkowań technicznych m.in. od kąta nachylenia dachu, dostępności do miejsca instalacji i rodzaju pokrycia dachowego.

Wymiana okna dachowego cena - co jeszcze warto wiedzieć?

Szybka i skuteczna wymiana okien dachowych, która zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo na długie lata, zależy od wyboru odpowiedniego produktu i doświadczonego dekarza.
Sam proces instalacji podzielony jest na kilka etapów i rozpoczyna się od przygotowania w dachu otworów określonej wielkości.
Następnie specjalista układa wokół okna ramę izolacyjną i przystępuje do montażu.
Aby zapewnić oknom idealną szczelność, na koniec używa się specjalnego kołnierza uszczelniającego, dopasowanego modelem do rodzaju powłoki dachu, na czym kończy się wymiana okna dachowego.

Aby sprawdzić ile kosztuje wstawienie okna dachowego najlepiej jest skontaktować się z dystrybutorem marki Dakea w celu ustalenia ceny samych okien (ich lista dostępna jest w zakładce Gdzie kupić) oraz skonsultować się z dekarzem, który po wizycie w miejscu montażu okna wyceni go, biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania techniczne.

koszt wymiany okna dachowego

Finalny koszt wymiany okien dachowych składa się zatem z ceny samych okien, niezbędnych akcesoriów montażowych oraz wynagrodzenia dla dekarza. Ogromny wpływ ma zatem zakres wszystkich prac, jakie mają zostać wykonane w ramach modernizacji okiennej budynku.
Inny będzie koszt okna dachowego z montażem przeprowadzonym w już istniejącym dachu, a inny na etapie budowy całego dachu wraz z pokryciem.
W sytuacji, w której wstawienie okien jest częścią budowania domu od podstaw, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup okien dachowych Dakea razem z usługą montażu. Od razu można wówczas określić koszt instalacji, nie martwiąc się o samodzielne obliczanie wszystkich wydatków.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznie lub online.

Powiązane artykuły

Porady adaptacja poddasza

Adaptacja poddasza na przestrzeń użytkową - aranżacja i dobór okien

Projekty domów i mieszkań z użytkowym poddaszem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. czytaj więcej

Porady Converting a loft

Co wpływa na koszty adaptacji poddasza?

Zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej na poddaszu może być doskonałym sposobem na maksymalne wy... czytaj więcej

Porady

Wpływ okien dachowych na energooszczędność poddasza

Mieszkania na strychu i domy z poddaszem to w Polsce nadal wdzięczny temat do dyskusji na szeroko pojęte kw... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.