Realizacje

Better Energy na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie

Starostwo Powiatowe w Wejherowie mieści się w zabytkowym budynku, który został wzniesiony w latach 1909-1910 na potrzeby ówczesnego powiatu wejherowskiego. Od momentu wybudowania niezmiennie po dzień dzisiejszy zabudowa Starostwa Powiatowego w Wejherowie tworzy estetyczny i spójny w powiecie kwartał przestrzeni miejskiej. 

Z powodu stale rosnącej liczny mieszkańców, a przede wszystkim – z uwagi na przyrastającą lawino liczbę spraw, którymi zajmują się urzędnicy, Zarząd Powiatu Wejherowskiego zdecydował w 2018 r.  o rozbudowie budynku starostwa powiatowego poprzez dobudowanie dodatkowego piętra (poddasza) utrzymując historyczny kształt budynku.  

W wyniku rozbudowy na wyremontowanym dachu zainstalowano ponad 100 okien Dakea Better Energy. Drewniany model 3-szybowy to okno o wysokich parametrach energooszczędności, które idealnie sprawdzi się w tego rodzaju rewitalizowanych przestrzeniach. Instalacja odbyła się w pokryciu falistym z zastosowaniem kołnierzy marki Dakea. Po remoncie do dyspozycji urzędników oddano dodatkowe 900 m2 – w tym sale konferencyjne czy gabinety. Całość pod tradycyjnym, spadzistym mansardowym dachem. 

Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, ponieważ budynek starostwa objęty jest ochroną konserwatorską.  

Powiązane artykuły

Realizacje

Okna kolankowe Dakea Vertica Energy - osiedle OSADA

Zlokalizowane w pobliżu Zatoki Gdańskiej osiedle Osada to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią są bez... czytaj więcej

Realizacje

Budynek szkoły w Twardogórze - okna dachowe, kołnierze i rolety solarne Dakea

Inwestycja to zakrojony na szeroką skalę projekt termomodernizacji Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II. czytaj więcej

Realizacje

Komfort akustyczny nawet w środku miasta - realizacja w Piastowie

Czy w mieszkaniu, które znajduje się w centrum miasta można liczyć na komfortowy wypoczynek? Tak, ale pod w... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.