Aktualności

Krzysztof Dudek nowym CEO Altaterra

Z dniem 1 października 2020 Krzysztof Dudek objął stanowisko Dyrektora Generalnego Altaterra, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego CEO, Krisztiana Meszarosa, który rozpoczyna pracę na innym kierowniczym stanowisku w VKR Group.

Krzysztof jest częścią Altaterra od 14 lat: zaczynając od bezpośredniego wsparcia Klientów w jednym
z regionów Polski, przez stanowiska kierownicze na poziomie krajowym aż po zarządzanie całym pionem sprzedaży, nieprzerwanie zaangażowany, stał się niezastąpionym ogniwem Spółki. Od 2010 roku Krzysztof jest też dyrektorem zarządzającym Altaterra Polska. Od 2012 odpowiedzialny za zarządzanie regionem CEE, a od 2019 także za kraje DACH, Bałkany, region Bałtycki oraz kraje eksportowe.

“W czasie 14 lat spędzonych w Altaterra miałem możliwość podejmować liczne wyzwania, tak
z dziedziny sprzedaży, co pozwoliło mi dokładnie poznać potrzeby klientów i zrozumieć ich motywacje, jak i zarządzania – co przełożyło się na zrozumienie procesów wewnętrznych przedsiębiorstw. Jestem niezwykle dumny, mogąc pracować w firmie, która ewoluując i rosnąc, pozwala też na rozwój pracowników, którzy ją tworzą. Patrząc wstecz, jestem szczęśliwy i usatysfakcjonowany widząc, że każdy, nawet najmniejszy krok, który stawiamy, może mieć ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, którego jesteśmy częścią.

Altaterra to dla mnie więcej niż tylko firma. Nasza misja – powoływanie Przedsiębiorstw Modelowych
i wartości, które się na nią składają, miały na mnie znaczący, głęboki wpływ, nie tylko w biznesie, ale też w życiu prywatnym. Nie ma nic lepszego, niż poczucie, że to co robisz ma pozytywny wpływ na świat i ludzi, którzy Cię otaczają. Kontynuując naszą misję będziemy wciąż dostarczać ludziom przystępne cenowo produkty poprzez satysfakcjonujące relacje biznesowe z naszymi klientami. Jestem dumny
z tego, jaki wpływ miałem na rozwój Altaterra i czekam z ekscytacją na to, co jeszcze przed nami.

W ostatnich miesiącach udało się nam stawić czoła trudnej sytuacji wywołanej pandemią wirusa COVID-19. Wraz z naszymi klientami przygotowaliśmy i wdrożyliśmy specjalne plany i – co napawa nas ogromną dumą i optymizmem – Altaterra jest w najlepszej biznesowej kondycji w historii. Stabilna sytuacja finansowa, stale powiększana i optymalizowana gama produktowa, zapewniają nam zrównoważony rozwój. Ten sukces w odniesieniu do trudnej i złożonej sytuacji na świecie, jest tym bardziej znaczący – dlatego też chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim Pracownikom Altaterra i naszym Partnerom Biznesowym, bez których nie byłby on możliwy.

Ciesząc się z ostatnich sukcesów, mam świadomość niepewności, która towarzyszyć nam będzie jeszcze w 2021. Mimo wszystko, jestem przekonany, że zapotrzebowanie na okna dachowe i akcesoria pozostanie na wysokim poziomie. Świadczą o tym panujące obecnie trendy i stałe zapotrzebowanie na nowe domy czy mieszkania oraz rosnący rynek osób adaptujących poddasza czy dokonujących renowacji.

Nasza elastyczność i zdolność do adaptowania się do zmieniających się potrzeb naszych klientów pozostanie priorytetem Altaterra. Idąc krok naprzód – będziemy kontynuować inwestycje w obszarach gwarantujących rozwój i dalsze rozwijanie biznesu, pozostając odpowiedzialnym partnerem biznesowym dla naszych klientów.

Z ekscytacją patrzę w przyszłość, którą zbudujemy razem.
Krzysztof Dudek

Krzysztof Dudek, 39 lat, urodzony w Warszawie. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Warszawskim, dołączył do Altaterra Polska po ich ukończeniu w 2006 roku. Żonaty, ma dwóch synów, 10- i 11-letniego.

Altaterra, część VKR Group, założona w 2001 roku.
Dziś Altaterra to europejski lider rynku w segmencie marek własnych i dumny właściciel marki okien dachowych Dakea, zaprojektowanych z myślą o profesjonalistach. Obecna w ponad 30 krajach, zatrudnia 120 pracowników 12 narodowości, którzy na co dzień otaczają bezpośrednim wsparciem Klientów i Partnerów Biznesowych.

Powiązane artykuły

Porady okna dachowa plastikowe czy drewniane

Okna dachowe - plastikowe czy drewniane?

Każdy, kto w projekcie stawianego budynku uwzględnia okna w połaci dachowej, prędzej lub później stanie prz... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Dekarzu, dołącz do akcji!

Misją akcji #DumnyDekarz jest popularyzowanie zawodu dekarza oraz stworzenie poczucia wspólnoty wśród profe... czytaj więcej

Dumny Dekarz Relacja z targów Budma

Dakea wspiera akcję DUMNY DEKARZ na targach BUDMA

Przy takiej liczbie profesjonalistów, na targach BUDMA nie mogło zabraknąć wsparcia ze strony akcji Dumny D... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.