Aktualności

NOWE EKO OPAKOWANIA DAKEA

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, a także pozostając w zgodzie z przyjętą przez Altaterra strategią zrównoważonego rozwoju*, prezentujemy nowe opakowania okien dachowych Dakea.

W zeszłym roku ogłosiliśmy strategię zrównoważonego rozwoju WeCare, skupiającą się na trzech obszarach: działania na rzecz klimatu, dostarczanie produktów w sposób zrównoważony oraz odpowiedzialność biznesu. Głównym założeniem jest jednak osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030.** Inicjatywa związana z nowymi opakowaniami okien Dakea to jeden z przykładów starań, które podejmujemy, by te ambitne cele zrealizować. Odwrót w stronę opakowań z wytrzymałego, ale przyjaznego środowisku kartonu oraz rezygnacja z plastiku pozwali znacznie zredukować ilości generowanych odpadów sztucznych. Obliczyliśmy na podstawie danych sprzedażowych z 2022 (dotyczących okien dachowych, wyłazów i akcesoriów), że ta zmiana przyczyni się to wyeliminowania z naszego łańcucha dostaw około 9 ton plastiku rocznie.

Nowe opakowania produktów Dakea to też odświeżony design materiałów informacyjnych – etykiet produktowych czy instrukcji instalacji – dowiedz się więcej z krótkiego filmu:

 

Co się zmieni w naszych opakowaniach?

• Wyeliminowanie plastiku, zastąpienie go papierem i kartonem.

• Podwójny karton wykorzystany do produkcji naszych opakowań jest bardziej wytrzymały i solidniejszy, co pozwoli na lepsze zabezpieczenie okna i zmniejszenie liczby reklamacji transportowych.

• Specjalne paski transportowe, wykonane z tworzywa naturalnego pochodzącego z recyclingu – ułatwiają podnoszenie i przenoszenie okna. To rozwiązanie ułatwi codzienną pracę dekarzom – pozbawione takich pasków okna dachowe w największych rozmiarach są bardzo ciężkie, nieporęczne i trudne w transporcie.

• Opakowania będą łatwiejsze w recyclingu (dzięki zastosowaniu kartonu i eliminacji plastiku).

• Przyjazna użytkownikowi broszura zawierająca czytelną instrukcję instalacji.

• Zastosowane kody QR, kierujące klienta ostatecznego bezpośrednio na nasze strony www (np. ze szczegółami na temat dostępnych akcesoriów), by wyeliminować część materiałów drukowanych.

• Etykieta i branding opakowania zostały także przeprojektowane tak, by dostarczać wszelkich potrzebnych i użytecznych informacji w czytelny sposób.

• Łatwiejsze pozycjonowanie i ustawienie skrzydła w ramie okna dzięki nowemu rozwiązaniu blokującemu "CLICK-LOCK".

• Nowa koperta Dakea przymocowana do okna dachowego, zawierająca informacje dla użytkowników - np. o konserwacji czy odsyłająca do akcesoriów komfortowych.Czy widzieliście już okna dachowe Dakea w nowych opakowaniach? Dajcie nam znać na Facebooku!

* Strategia zrównoważonego rozwoju WeCare została stworzona w oparciu o naukowe opracowania Science Based Target Initiative (SBTi), koalicji organizacji eksperckich pomagających prywatnym przedsiębiorstwom wdrażać strategie zorientowane na działania na rzecz klimatu.

** Zakres 1: emisja bezpośrednie ze źródeł posiadanych lub kontrolowanych. Zakres 2: emisja niebezpośrednia, pochądząca z energii zakupionej.

 

Powiązane artykuły

Porady

Trwałość drewnianych okien dachowych

Najlepszym i najbardziej funkcjonalnym sposobem oświetlenia poddasza jest zamontowanie okien w połaci dachu... czytaj więcej

Porady docieplanie okien dachowych na poddaszu

Prawidłowe docieplenie i izolacja okna dachowego

W jaki sposób można zadbać o uszczelnienie okien od strony wewnętrznej i zewnętrznej? Na te i inne pytania ... czytaj więcej

Porady

Czy da się ocieplić wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy stosuje się w celu doświetlenia nieużytkowanego pomieszczenia na poddaszu. Wyłazy dachowe jak... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.