Dumny Dekarz

#DumyDekarz – odpowiedzialnie o dekarstwie.

Nowelizacja prawa na gruncie zmian klimatycznych, ale przede wszystkim rosnąca świadomość ludzi, bez wątpienia zwiastują szereg przemian, z którymi w niedalekiej przyszłości przyjdzie się zmierzyć całej branży budowlanej. Nie ominą one także dekarzy. Ale co jeśli odpowiedzi na nadchodzące wyzwania, są im już dawno znane? Nie od dziś wiadomo, że dekarstwo to wąska dziedzina wiedzy technicznej, wymagająca od jej przedstawicieli najwyższych kompetencji, otwartego umysłu i wyobraźni, aby możliwie na jak najwcześniejszym etapie projektu wyeliminować potencjalne zagrożenia. Zdaniem organizatorów inicjatywy #DumnyDekarz, nabyte w ostatnich dziesięcioleciach kwalifikacje dekarzy, powinny stanowić swoistego rodzaju drogowskaz dla całej branży – czemu służyć ma między innymi Mapa Dekarskiej Odpowiedzialności, promowana w kanałach projektu #DumnyDekarz.

Nowe kierunki inicjatywy

W szóstym roku trwania dumnodekarskiego projektu, którego inicjatorem oraz pomysłodawcą jest właściciel marki okien dachowych Dakea, wchodzi on obecnie w zupełnie nowy rozdział. Zapraszając fanów do dalszego współtworzenia odpowiedzialnego wizerunku dekarskich rzemieślników, organizatorzy #DumnegoDekarza wspólnie z patronami, mecenatem inicjatywy – Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy PSD oraz profesjonalną społecznością projektu zebraną na Facebooku zdefiniowali główne wyzwania dla dekarstwa oraz wdrożyli skuteczne narzędzia na potrzeby poświęconej im ogólnobranżowej dyskusji. W drugim kwartale 2024 roku na warsztat trafią zagadnienia budzące nierzadko skrajne emocje, jak ekologia i zrównoważony rozwój w budownictwie. Eksperci i profesjonalni dekarze wymienią się spostrzeżeniami na zagadnienia szeroko omawiane na forum publicznym, na temat których wymiana zdań toczyła się jak dotąd jedynie wśród specjalistów zajmujących się ESG (Środowiska, Społeczności, Ładu korporacyjnego). Organizatorzy projektu #DumnyDekarz rozpoczną tym samym rozmowy na szereg współczesnych wyzwań z praktykami dekarskiego zawodu.

Mapa Odpowiedzialnego Dekarstwa

Nowa odsłona inicjatywy #DumnyDekarz ma zachęcać nie tylko do promocji nowych technologii i praktyk w dekarstwie. To także multi-funkcjonalna platforma, dzięki której każdy dekarz będzie mógł pokazać światu swoje wybitne osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnego i odpowiedzialnego rzemiosła. Służyć temu mają zarówno strona internetowa www.dumnydekarz.pl, fanpage akcji www.facebook.pl/dumnydekarz oraz najnowszy kanał, dedykowany szybkiej komunikacji z dekarzami – na WhatsApp. Wszystko po to, aby w łatwy i przyjemny sposób umożliwić dekarzom z całej Polski dołączenie do Mapy Dekarskiej Odpowiedzialności oraz aby każdy profesjonalista mógł zaprezentować swoje osiągnięcia w jednej z jedenastu wyselekcjonowanych kategorii. Znajdą się wśród nich między innymi: zaawansowane bezpieczeństwo, oszczędność energii, technologiczne rzemiosło, wysoka wydajność czy zrównoważone rozwiązania. Nadesłane zdjęcia, filmy oraz opisy dekarskich realizacji będą promowane w znanych i lubianych mediach społecznościowych inicjatywy.

Zapisani na kartach historii

Aby dołączyć do projektu wystarczy przesłać swoje prace za pomocą formularza na stronie www.dumnydekarz.pl, skorzystać z dedykowanego adresu email: ekipa@dumnydekarz.pl lub też jednego z dwóch komunikatorów inicjatywy #DumnyDekarz na Messengerze albo na WhatsApp. Ważne, aby zaakceptować regulamin i zaznaczyć właściwe zgody umożliwiające publikację materiałów. Zapraszamy.

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

Modele biznesowe przedsiębiorstw dekarskich

Model biznesowy to w skrócie sposób, w jaki firma tworzy, dostarcza i pozyskuje wartość dla swoich klientów... czytaj więcej

Bez kategorii

#DumnyDekarz świętuje swój jubileusz

2023 rok, mimo że jeszcze w pełni, już dziś można śmiało nazwać rokiem Dumnego Dekarza. Przede wszystkim in... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Przewagi konkurencyjne przedsiębiorstw dekarskich

Wydawać by się mogło, że w dekarskim świecie, w którym łatwiej spotkać kolegę po fachu, niż konkurencję, ws... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.