Dumny Dekarz

Wielki sukces dumnodekarskiej jubileuszowej piątki!

Pewien mędrzec kiedyś powiedział, że: podróż tysiąca mil, zaczyna się od jednego kroku. Dokładnie tak rozwijał się projekt #DumnyDekarz, który w 2023 roku świętował swój jubileusz pięciu lat aktywności. Od małej  akcji wspierającej młodych adeptów dekarstwa – powstałej z inicjatywy marki Dakea, #DumnyDekarz stał się ogólnokrajową platformą wymiany doświadczeń branżowych, wirtualnym miejscem spotkań największej grupy dekarzy w Polsce, a tym samym wizytówką profesjonalnego rzemiosła. Czas podsumować wyjątkowy jubileusz projektu, który niewątpliwie upłynął pod znakiem integracji, zabawy, ale również refleksji nad przyszłością dekarstwa.

Mały krok dla dekarza, wielki dla dekarstwa

Niezaprzeczalnie #DumnyDekarz wszedł w 2023 rok z przytupem. Nie tylko przez wzgląd na rozpoczynający się jubileusz związany z pięcioleciem, ale także rekordowy rok dla samej inicjatywy. Jak podkreślają organizatorzy, powodów do świętowania było naprawdę wiele. #DumnyDekarz,  od samego początku stawiający na autentyczność przekazu, jest słusznie utożsamiany z twarzami prawdziwych profesjonalistów. Dekarze z całej Polski wspierają wspólną misję, dołączając do projektu, inspirując kolegów po fachu i zachęcając tym samym do wspólnego działania na rzecz przyszłości rzemiosła. Wartościowe, merytoryczne i angażujące treści, jak również cieszące się niezwykłą popularnością współtowarzyszące tematyczne akcje i konkursy organizowane w mediach społecznościowych, przełożyły się na znaczny wzrost zainteresowania branży inicjatywą #DumnyDekarz. Warto podkreślić, że tylko za pomocą dedykowanego fanpage www.faceboook.pl/dumnydekarz, projekt dociera aktualnie do ponad połowy dekarzy w Polsce, a dane te są stale aktualizowane i nie uwzględniają cyklicznych akcji offline oraz imprez towarzyszących.

Rok sukcesów i zmian

Jak zapewnia Magdalena Zarzycka z zespołu marketingu marki Dakea, przepis na sukces projektu jest wpisany w DNA samego rzemiosła. Dekarstwo, które od lat stawiało czoła tym samym wyzwaniom, w tym brakiem wyróżnienia tego wspaniałego zawodu na tle innych profesji budowlanych, potrzebowało wsparcia medialnego. „W ostatnich latach mówi się o dekarstwie w kontekście pozytywnych zmian. Najważniejszą jest ogólna poprawa wizerunku zawodu dekarza, a także przywrócenie właściwego systemu edukacji młodych rzemieślników, który dzięki zaangażowaniu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, staje się rzeczywistością. – podkreśla Zarzycka. Dzisiejsze dekarstwo to branża skupiająca świadomych, wykształconych i wysoce wyspecjalizowanych fachowców, którzy odpowiedzialnie rozwijają swoje biznesy, wytyczając ścieżki dla całej branży budowlanej. To właśnie między innymi wokół tej zmiany #DumnyDekarz będzie skupiał fachowców w 2024 roku. Organizatorzy z Dakea zapowiadają również pojawienie się nowych dekarskich przedstawicieli, którzy podjęli niełatwy i wzbudzający szereg zróżnicowanych emocji temat zrównoważonego rozwoju w budownictwie oraz roli dekarstwa w aspekcie ekologii, społeczeństwa i ładu.

Szósta edycja inicjatywy #DumnyDekarz to szereg nowych tematów, które w dobie sztucznej inteligencji i rosnących wymagań środowiskowych wobec budynków, stanowią zapowiedź dynamicznej wymiany opinii i są gwarancją, że będzie się działo!

 

Powiązane artykuły

Dumny Dekarz

Modele biznesowe przedsiębiorstw dekarskich

Model biznesowy to w skrócie sposób, w jaki firma tworzy, dostarcza i pozyskuje wartość dla swoich klientów... czytaj więcej

Bez kategorii

#DumnyDekarz świętuje swój jubileusz

2023 rok, mimo że jeszcze w pełni, już dziś można śmiało nazwać rokiem Dumnego Dekarza. Przede wszystkim in... czytaj więcej

Dumny Dekarz

Przewagi konkurencyjne przedsiębiorstw dekarskich

Wydawać by się mogło, że w dekarskim świecie, w którym łatwiej spotkać kolegę po fachu, niż konkurencję, ws... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.