Porady

10 powodów, dla których warto zainwestować w dobre okna dachowe

Na  zaadaptowanie przestrzeni pod dachem na pomieszczenie użytkowe decyduje się coraz więcej osób. Aby dobrze doświetlić usytuowane w taki sposób wnętrza, najlepiej jest zainstalować dobre okna dachowe. Chociaż jest to dość wymagający projekt, z pewnością warto zainwestować w model, który z powodzeniem będzie służył przez wiele lat, zapewniając najwyższy komfort i funkcjonalność budynku. Oto 10 powodów, dla których warto sięgnąć po wysokiej jakości okna dachowe.

1. Optymalna temperatura na poddaszu i niższe rachunki

Utarło się błędne przeświadczenie o tym, że na poddaszu zimą bywa za chłodno, latem zaś panuje nieznośny upał. Nic bardziej mylnego! Dobre okna dachowe o wysokich parametrach termoizolacyjnych gwarantują komfort termiczny i optymalną temperaturę wnętrza bez względu na porę roku. Na przykład okna dachowe Dakea Ultima Energy charakteryzują się jednym z najniższych współczynników przenikania ciepła na rynku, dzięki czemu chronią przed przegrzaniem i wychłodzeniem budynku, a także pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd i gaz.

2. Więcej naturalnego światła w domu

Dostęp do światła dziennego w mieszkaniu to podstawa dobrego samopoczucia, zdrowia, codziennego funkcjonowania, ale także oszczędności na energii elektrycznej. Nowoczesne okna dachowe charakteryzują się lepszymi parametrami szyb, a ich przemyślane usytuowanie zapewnia odpowiednią ilość światła słonecznego każdego dnia.

3. Świeże powietrze i lepsze samopoczucie

Zastanawiając się nad tym, jakie okna dachowe wybrać, warto zwrócić uwagę na kwestię wentylacji. Znakomita większość okien dachowych Dakea wyposażona jest w nawiewniki, a okna z serii Ultima dzięki pozycji minimalnego uchyłu umożliwiają dodatkową mikrowentylację. Zapewniają tym samym stały dostęp do świeżego powietrza, poprawiając samopoczucie i zapobiegając pojawianiu się pleśni na poddaszu.

4. Łatwy montaż i prosta wymiana

Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne technologie, które charakteryzują dobre okna dachowe, umożliwiają szybki i sprawny montaż lub ewentualną wymianę starego okna na nowe bez wielotygodniowego kurzu, brudu i naruszania szpalety. Dodatkowe akcesoria w postaci kołnierzy uszczelniających w kilku rodzajach znacznie przyspieszają i ułatwiają proces instalacji okien w połaci dachu.

5. Duży wybór i możliwość dostosowania do potrzeb

Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów, wielu producentów oferuje mocno zróżnicowany asortyment. Na rynku znaleźć można więc okna drewniane, z PCV, z pakietem dwu i trzyszybowym, o różnym designie, parametrach technicznych, sposobach otwierania i nie tylko.

6. Redukcja hałasu, dochodzącego z zewnątrz

Mieszkając w dużym mieście, czy też w pobliżu mocno uczęszczanych dróg, uciążliwe dźwięki dochodzące z zewnątrz potrafi uprzykrzać życie. W takich wypadkach warto sięgnąć po okna dachowe Dakea Ultima Energy wyposażone w system wygłuszania hałasu. Technologia Noise Block umożliwia redukcję dźwięków zza okna do 50%, co stanowi doskonały powód dla zainwestowania w dobre okna dachowe.

7. Nowoczesny design i funkcjonalne rozwiązania

Większość obecnie proponowanych przez producentów okien dachowych wyróżnia się estetycznym i nowoczesnym designem. W zależności od indywidualnych preferencji można sięgnąć po tradycyjne modele drewniane lub wygodne okna z PCV. Dodatkowo Dakea oferuje akcesoria do okien dachowych, takich jak elektryczny otwieracz lub rolety, sterowane za pomocą pilota i kompatybilne z inteligentnym systemem SOMFY TaHoma.

8. Duży wybór dodatkowych akcesoriów do okien dachowych

Niewątpliwie ważną kwestią, która może pomóc w decyzji, jakie okna dachowe na poddasze wybrać, jest dostępność dodatkowych akcesoriów. Wśród oferowanych produktów znaleźć można markizy termoizolacyjne, moskitiery chroniące przed owadami, żaluzje i rolety zaciemniające, elektryczne otwieracze do okien i inne elektryczne akcesoria kompatybilne z systemem inteligentnego zarządzania SOMFY TaHoma.

9. Ekologiczne rozwiązania w trosce o środowisko

Okna dachowe Dakea produkowane są z poszanowaniem i troską o środowisko naturalne. Drewno używane do produkcji okien pochodzi z certyfikowanego FSC łańcucha dostaw. Dakea stosuje jedynie ekologiczne farby i lakiery na bazie wody, a w swojej ofercie posiada akcesoria takie jak roleta zewnętrzna solarna SSR, napędzaną energią słoneczną. Dodatkowo certyfikat OHSAS, że w trakcie procesu produkcji pracownicy nie są narażeni na wdychanie oparów i niebezpiecznych związków.

10. Możliwość ubiegania się o dofinansowanie

Nie ma się co oszukiwać, aspekt finansowy dla wielu osób jest kluczowym argumentem, przez który kwestionują zakup dobrych okien dachowych. W takim wypadku warto wziąć udział w jednym z rządowych projektów dofinansowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Powiązane artykuły

Porady

Przegląd rozwiązań dla trudno dostępnych okien dachowych

Duże pomieszczenia pozwalają na inne rozmieszczenie pomieszczeń i otwierają wiele możliwości, które w budow... czytaj więcej

Porady

Główne rodzaje pokryć dachowych z blachy

Najlepszym sposobem na doświetlenie pomieszczeń na poddaszu są okna dachowe. Zapewniają one optymalny dostę... czytaj więcej

Porady ochrona okien dachowych przed gradem

Jak zabezpieczyć plastikowe i drewniane okna dachowe przed gradem?

Położenie okien dachowych sprawia, że w porównaniu do okien tradycyjnych, o wiele bardziej narażone są one ... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.