Porady

Jak zabezpieczyć plastikowe i drewniane okna dachowe przed gradem?

Położenie okien dachowych sprawia, że w porównaniu do okien tradycyjnych, o wiele bardziej narażone są one na negatywne skutki warunków pogodowych. Wysoka jakość okien dachowych Dakea zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i trwałość. Przedstawiamy zbiór informacji na temat zabezpieczeń naszych okien, a także kilka wskazówek, jak dodatkowo ochronić je przed skutkami gradu i innymi opadami.

Jak chronione są nasze okna dachowe?

Z przyczyn oczywistych okna dachowe w zależności od pory roku radzić sobie muszą z różnymi, często skrajnymi, warunkami pogodowymi. Kupując okna na poddasze, szczególną uwagę należy zwrócić na parametry takie jak wskaźniki wytrzymałości, energooszczędność oraz materiały i zabezpieczenia użyte w procesie produkcji.
Mając to na uwadze, oferujemy naszym Klientom okna dachowe najwyższej jakości, które wykonane są ze wzmocnionego gatunku sosny nordyckiej lub trwałego i łatwego w pielęgnacji PCV. Podczas procesu produkcji naszych szyb, nacisk kładziemy na efektywność energetyczną, maksimum bezpieczeństwa, a także komfort termiczny i akustyczny wewnątrz pomieszczeń.
Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom, oferujemy także specjalnie wzmocnione okna dachowe z serii Ultima, w których hartowane szkło zewnętrzne ma grubość wynoszącą 6 mm, podczas gdy norma rynkowa to zaledwie 4 mm. Zapewnia to szybom dodatkową ochronę przed gradem i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Roleta zewnętrzna

Nawet najwyższej jakości pakiet szybowy nie zawsze jest w stanie sprostać wszelkim niebezpieczeństwom, wynikającym z gradobicia. Aby zapewnić oknom dachowym w swoim domu najlepszą ochronę przed deszczem i gradem, warto więc sięgnąć po roletę zewnętrzną Dakea.
Przyjazna środowisku roleta solarna napędzana energią słoneczną zapobiega nagrzewaniu pomieszczenia, zapewnia dodatkowe zacienienie, redukuje hałas i zwiększa izolację termiczną. Tworzy także kolejną barierę przed ewentualnym włamaniem i gwarantuje pełne bezpieczeństwo i prywatność. Wykonana jest z wytrzymałego, powlekanego aluminium materiału z podwójnie izolowanymi listewkami, chroniąc szyby i ościeżnice przed deszczem i gradem. Tym samym jest to niezawodne zabezpieczenie stworzone z myślą o tych, którym zależy na maksymalnej ochronie okien dachowych, komforcie i bezpieczeństwa.
Roleta zewnętrzna znajduje zastosowanie przez cały rok, latem zapobiegając przegrzewaniu się pomieszczeń i chroniąc przed nadmiarem światła, zimą poprawiając właściwości termoizolacyjne, na wiosnę i jesień chroniąc zaś zarówno wnętrze budynku, jak i same okna dachowe przed gradem i innymi opadami atmosferycznymi.

roleta zewnętrzna

Gwarancja

Produkty Dakea powstały w wyniku ponad 75-letniego doświadczenia w produkcji solidnych i trwałych okien dachowych. Wyposażyliśmy je w hartowaną szybę zewnętrzną i laminowaną szybę z dwiema warstwami folii odpornej na rozdarcie, które zapewniają doskonałą ochronę zarówno przed uszkodzeniami z zewnątrz, jak i od wewnątrz. W związku z tym nasze okna dachowe wyróżnia jakość i wytrzymałość, za którą ręczymy nie tylko słowem. Oferujemy najdłuższą na rynku, aż dziesięcioletnią gwarancję na okna z serii Good i Better, z możliwością łatwego bezpłatnego przedłużenia o kolejne tyle w przypadku zarejestrowania produktu.
Wzmocnione modele, w których nacisk położony jest na wytrzymałość, i bezpieczeństwo, czyli Ultima i Ultima Energy, 20-letnia gwarancja przyznawana jest automatycznie i nie wymaga rejestracji. Dodatkowo pakiet szybowy w tych oknach objęty jest dożywotnią gwarancją na skutki gradobicia.

Powiązane artykuły

Porady naprawa dachu

Naprawa dachu - 5 najważniejszych kwestii w trakcie wymiany pokrycia dachowego

Co warto wiedzieć na temat procesu naprawy dachu i na co należy się przygotować? Oto 5 najważniejszych kwes... czytaj więcej

Porady okna dachowe na poddaszu

Okna dachowe na poddaszu - jak skutecznie zadbać o doświetlenie poddasza

Doświetlenie poddasza to jeden z najważniejszych elementów adaptacji tego pomieszczenia do celów użytkowych... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.