Realizacje

Better Energy w Trzebnicy

Natura czy miasto? Czasami nie trzeba wybierać. Ta wyjątkowa inwestycja w Trzebnicy łączy zalety obu lokalizacji. Deweloper, firma KLIWO, postawiła w tym projekcie na proekologiczne rozwiązania. Materiały wybierane do budowy musiały posiadać wysokie parametry izolacyjności, a na dachu zainstalowano instalację fotowoltaiczną.
Przy wyborze okien dachowych, mających zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, cel był ten sam – energooszczędność. Dlatego wybrane zostały nowoczesne, drewniane, trzyszybowe okna dachowe Dakea Better Energy. Ich dwukomorowa konstrukcja zapewnia doskonałą izolację, mniejsze straty ciepła w zimie oraz zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń w lecie, co pozwala wyraźnie zaoszczędzić na kosztach zarówno ogrzewania jak i użytkowania klimatyzacji.

 

Deweloper zadbał również o komfort przyszłych mieszkańców i wyposażył każde okno w roletę Dakea DUA, która w pozycji opuszczonej blokuje do 100% światła wpadającego do pomieszczenia. Dach tego budynku wielorodzinnego pokryty jest dachówką falistą, dlatego większość z 56 okien zainstalowane zostało w kombinacji z kołnierzem uniwersalnym KUF, który doskonale sprawdza się ze wszystkimi pokryciami dachowymi o wysokości profilu od 16 do 120 mm. W niektórych pomieszczeniach deweloper zdecydował się na zastosowanie dwóch okien obok siebie, przy wykorzystaniu kołnierza kombi. Pozwoliło to znacząco zwiększyć poziom doświetlenia wnętrza.

Okna Better Energy fabrycznie dostarczane są z kołnierzem z folii paroprzepuszalnej Dakea Quick Install (RUC), dzięki czemu udało się zaoszczędzić sporo czasu podczas montażu. Przysłowiową wisienką na torcie są dwa zastosowane okna Dakea Vision Energy. To nieotwierane okno do zespoleń pionowych zapewnia nie tylko jeszcze lepsze doświetlenie, ale również spektakularny widok. Takie rozwiązanie pozwala również na ciekawą aranżację wnętrza przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa ze względu na laminowaną szybę wewnętrzną.

Powiązane artykuły

Porady światło na poddaszu

Zalety naturalnego światła dziennego

Dlaczego naturalne światło jest tak ważne i jak zapewnić jak największą jego ilość w mieszkaniu? Dowiesz si... czytaj więcej

Porady poddasze

Nagrzewanie się poddasza - co zrobić?

Odpowiednia izolacja i dobrze dopasowane nowoczesne okna dachowe to najlepszy sposób, aby zminimalizować na... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.