Realizacje

Ponad 400 okien dachowych Dakea na osiedlu w warszawskim Wawrze

Polana Wawer to kameralne osiedle mieszkań w Warszawie, wybudowane przez dewelopera MH CONSTRUCTIONS. Inwestycja składa się z kilku etapów i wykorzystano na niej ponad 400 okien dachowych Dakea. Przy wyborze okien połaciowych inwestor stawiał dwa warunki. Po pierwsze, okno musi mieć dobre parametry techniczne. Po drugie: okno musi być proste w montażu. Na całość budowy wybrane zostały okna Dakea, które wykorzystują znany i sprawdzony sposób instalacji. Na różnych etapach budowy wykonawca stosował modele okien dostosowane do potrzeb danego budynku oraz oczekiwań jego przyszłych mieszkańców.

 

Na życzenie najbardziej wymagających klientów sięgnięto po model ULTIMA ENERGY, który zapewnia doskonałe parametry izolacyjności termicznej, dzięki zastosowaniu pakietu szybowego wypełnionego kryptonem, ale również gwarantuje komfortowy wypoczynek dzięki skutecznej izolacji hałasu. Wszystkie połacie inwestycji pokryte są blachodachówką, więc do instalacji okien pojedynczych wykorzystano kołnierz do pokryć falistych Dakea KTF, natomiast przy zespoleniach użyto kołnierza UCX. Oba doskonale sprawdzają się z materiałami o wysokości profilu od 16 do 120 mm. Warto zwrócić uwagę na różnorodność zastosowanych kombinacji typu kombi, które były dobierane do oczekiwań nabywców mieszkań. Niektórzy właściciele zdecydowali się nawet na 5 okien w 2 rzędach. Taka kombinacja pozwala w pełni wykorzystać duże poddasze i zaaranżować je na pełną życia przestrzeń.

Oprócz okien dachowych, użyto również szeregu akcesoriów zwiększających komfort. Na większości okien znajdują się rolety zaciemniające DUA, natomiast właściciele mieszkań z ekspozycją południową często decydowali się również na markizy zewnętrzne MIA oraz rolety zewnętrzne solarne SSR. Oba te rozwiązania zapewniają komfort termiczny, a SSR dodatkowo akustyczny.

  • Model okien – DAKEA BETTER ENERGY
  • Rodzaj pokrycia dachowego – blachodachówka
  • Rodzaj zastosowanego kołnierza – KTF
  • Akcesoria – wedle życzenia inwestora, np. rolety solarne SSR oraz markizy termoizolacyjne MIA

Powiązane artykuły

Porady okna dachowe do salonu

Co charakteryzuje nowoczesne okna dachowe do salonu?

Salon na poddaszu to dość wymagająca do zagospodarowania przestrzeń. Ze względu na swoją specyfikę jednym z... czytaj więcej

Porady adaptacja poddasza

Adaptacja poddasza na przestrzeń użytkową - aranżacja i dobór okien

Projekty domów i mieszkań z użytkowym poddaszem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. czytaj więcej

Porady Wybór okien dachowych - na co uważać?

Okna dachowe, a bezpieczeństwo - na co warto zwrócić uwagę?

Na okna połaciowe decyduje się coraz więcej Polaków. Zapewniają więcej światła naturalnego i dostęp do świe... czytaj więcej

Dołącz do naszego newslettera!

Jesteś dekarzem lub działasz w branży deweloperskiej/wykonawczej? Zapisz się do naszego newslettera już dziś i bądź zawsze na bieżąco z informacjami o nowych produktach, promocjach i ofertach.

Jeśli nie należysz do tej grupy, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji o ofercie marki Dakea, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.